Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Płatne
  4. >
  5. Co znalazło się w nowym projekcie zmian przepisów o OZE

Co znalazło się w nowym projekcie zmian przepisów o OZE

Wniosek Ministerstwa Klimatu i Środowiska o wpis projektu trafił do KPRM. Zmiany będą dotyczyć wiatraków, ale także biometanu i biogazu
Wind power plant

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
W drugim naborze do programu wsparcia, obejmującego energetyczne wykorzystanie odpadów komunalnych, zgłoszono 21 inwestycji o łącznej wartości blisko 10 mld zł. Wnioskowane dofinansowanie blisko trzykrotnie przekracza dostępną pulę środków.
Spalarnia Gdańska fot. mat. pras.
Spalarnia odpadów w Gdańsku znajduje się na zaawansowanym etapie realizacji. Fot. Port Czystej Energii
Sejmowe komisje energii nie wprowadziły żadnych merytorycznych zmian w rządowym projekcie ustawy o bonie energetycznym. Jednak ostateczny kształt ustawy nie jest jednak przesądzony, a to za sprawą poprawek Lewicy, które poparł także PiS.
bon energetyczny
Rynek energii rozwija:
C4E
Materiał Partnera
Raszyn, Mazowieckie – Firma C4E, lider w dziedzinie nowoczesnych technologii informatycznych dla sektora energetycznego, wdrożyła swój system rozliczeń w Spółdzielni Energetycznej EISALL. Dzięki temu partnerstwu EISALL wkracza w nową erę zarządzania rozliczeniami energii , przynosząc korzyści zarówno dla spółdzielni, jak i jej członków poprzez Platformę dla Energii.
photo 2024-05-10 15-11-21 (3)
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Nie wiemy dokładnie czego się boimy, ale podświadomy strach ogarnia kolejne obszary społeczeństwa. Zielony Ład można obwiniać o wszystkie nieszczęścia. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego
Zielony przemysł transformacja fabryka CO2 fot. SPC
KE chce osiągnięcia do 2030 r. w UE operacyjnej mocy zatłaczania CO2 na poziomie 50 mln ton rocznie. Fot. Depositphotos