Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Rewolucja w zarządzaniu energią

Rewolucja w zarządzaniu energią

C4E
Materiał Partnera
Raszyn, Mazowieckie – Firma C4E, lider w dziedzinie nowoczesnych technologii informatycznych dla sektora energetycznego, wdrożyła swój system rozliczeń w Spółdzielni Energetycznej EISALL. Dzięki temu partnerstwu EISALL wkracza w nową erę zarządzania rozliczeniami energii , przynosząc korzyści zarówno dla spółdzielni, jak i jej członków poprzez Platformę dla Energii.
photo 2024-05-10 15-11-21 (3)

Innowacyjna technologia dla zrównoważonej przyszłości

C4E dostarcza nowoczesne rozwiązania do automatyzacji i optymalizacji rozliczania energii w spółdzielniach energetycznych. System usprawnia procesy rozliczeniowe oraz gwarantuje transparentność i bezpieczeństwo danych.

„Dzięki naszemu systemowi, EISALL osiąga większą efektywność operacyjną, znaczące oszczędności i lepsze zarządzanie zasobami energetycznymi. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać EISALL w dążeniu do bardziej zrównoważonego i ekonomicznego wykorzystania energii odnawialnej,” mówi Dominik Skrobacz, Prezes C4E.

Praktyczne korzyści

Spółdzielnia energetyczna EISALL, zarejestrowana w maju 2021 roku w KOWR, z siedzibą w Raszynie, działa na terenie gmin Raszyn, Michałowice i Nadarzyn. Kluczowe są dla niej dwie instalacje fotowoltaiczne o mocy 10 kWp każda. Wyzwaniem było efektywne zarządzanie energią i sprawne rozliczanie z członkami.

Dzięki Platformie C4E procesy rozliczeniowe zostały zautomatyzowane, eliminując ręczne przetwarzanie danych. To znacząco zmniejszyło ryzyko błędów i usprawniło rozliczanie danych, co jest kluczowe dla poprawy efektywności operacyjnej. Prezes EISALL, Dariusz Perkowski, tak wspomina wcześniejsze rozliczenia:

„Przed współpracą z C4E musieliśmy znaleźć sposób na skuteczne rozliczenia spółdzielni i jej członków. Początkowo używaliśmy Excela, co przy małej liczbie punktów działało, ale na dłuższą metę proces był czasochłonny i podatny na błędy. Przy większej ilości PPE taka forma rozliczeń jest niewydajna i znacząco ogranicza możliwości rozwoju spółdzielni.”

Rewolucja w zarządzaniu energią

Zarządzanie energią w EISALL odbywa się teraz poprzez intuicyjny interfejs, który precyzyjnie monitoruje produkcję i zużycie energii. Automatyzacja pozwala skrócić czas rozliczeń, kluczowy dla rozwoju spółdzielni. Perkowski dodaje:

„Nasza współpraca z C4E otworzyła przed nami nowe możliwości. Nowy system umożliwia szybsze i efektywniejsze zarządzanie, zwłaszcza w obszarze rozliczeń. Automatyzacja pozwala uniknąć błędów i przyspiesza proces, poprawiając obsługę naszych członków i wydajność działalności.”

Współpraca na rzecz przyszłości i wyzwania prawne

EISALL i C4E podzielają wizję zrównoważonego rozwoju. Ich współpraca jest przykładem, jak nowoczesne technologie mogą prowadzić do skuteczniejszego zarządzania zasobami naturalnymi. Skrobacz dodaje:

„Dostarczamy narzędzia i budujemy świadomość ekologiczną, wspierając partnerów w dążeniu do neutralności klimatycznej. Projekty takie jak ten z EISALL pokazują, jak technologia może zrewolucjonizować branżę energetyczną.”

Liderzy spółdzielni energetycznych zgadzają się, że mimo bardziej przyjaznych przepisów, brak jednoznaczności w regulacjach stanowi barierę. Perkowski dodaje:

photo 2024 05 10 15 11 21 3

„Rozmowy z innymi spółdzielniami pokazują, że kwestie prawne wciąż hamują rozwój sektora. Mamy nadzieję, że kolejne ustawy będą bardziej przyjazne.”

Pomimo tych wyzwań perspektywy są obiecujące. „Patrzymy w przyszłość z optymizmem. Rozwój technologii C4E i zapowiedzi wsparcia rządowego oraz unijnego powinny przynieść korzyści dla sektora. To sprzyja innowacjom i zwiększa naszą konkurencyjność.” – komentuje Dominik Skrobacz.

O C4E

C4E wspiera spółdzielnie energetyczne poprzez dostarczanie produktów takich jak Platforma dla Energii. Firma umożliwia spółdzielniom zwiększenie efektywności operacyjnej oraz wspiera rozwój energetyki rozproszonej w Polsce. Dominik Skrobacz podkreśla: „Wierzymy w potencjał energetyki rozproszonej i wspieramy społeczności energetyczne w ich dążeniu do niezależności i zrównoważonego rozwoju.”

Dane kontaktowe C4E: +48 784 981 801

Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Nie wiemy dokładnie czego się boimy, ale podświadomy strach ogarnia kolejne obszary społeczeństwa. Zielony Ład można obwiniać o wszystkie nieszczęścia. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego
Zielony przemysł transformacja fabryka CO2 fot. SPC
KE chce osiągnięcia do 2030 r. w UE operacyjnej mocy zatłaczania CO2 na poziomie 50 mln ton rocznie. Fot. Depositphotos
Temat przywrócenia obliga, czyli obowiązku sprzedaży energii elektrycznej poprzez rynek giełdowy został ostatnio jakby zapomniany na rzecz politycznych targów wokół dalszego zamrażania cen energii, perspektywy ich odmrażania i oczywiście administracyjnie narzuconych maksymalnych cen sprzedaży do odbiorców końcowych. 
giełda energii
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
Zagraniczna prasówka energetyczna: Europa musi produkować więcej transformatorów; Rośnie surowcowy apetyt na wulkaniczną zupę; Są pomysły na problemy z transportem łopat turbin wiatrowych; Stellantis nie boi się sankcji i wchodzi w chińskie elektryki.
Electrical engineers used a thermometer to check for faults in e
Inwestorzy mogą mieć w nadchodzących latach problemy z zakupem transformatorów. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Zielone technologie rozwijają:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!