Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Viessmann rozpoczął budowę fabryki pomp ciepła w Legnicy

Viessmann rozpoczął budowę fabryki pomp ciepła w Legnicy

nbsp;Grupa Viessmann rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjnego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w którym mają być wytwarzane przede wszystkim pompy ciepła oraz komponenty, poinformowała Kancelaria Premiera. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

Docelowo zakład ma zatrudniać ok. 3 tys. pracowników.

"Bardzo się cieszę się z tego, że Polska staje się takim centrum rozwoju pomp ciepła, technologii energooszczędnej, technologii wysoko zaawansowanych innowacyjnych produktów, które mają służyć do obniżania rachunków za prąd i do tego, aby to, co służy ochronie środowiska, jednocześnie służyło ochronie portfeli Europejczyków i Polaków" – powiedział Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Nowy zakład ma być blisko cztery razy większy od obecnego. Powstanie na gruncie o powierzchni ponad 17 ha, który firma kupiła od miasta na terenie byłego lotniska.

Zakład ma rozpocząć swoją działalność już pod koniec 2022 r. 

Grupa Viessmann jest producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 tys. kW, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

(ISBnews)