Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. SolarEdge na targach Solar Energy EXPO 2024: polska premiera SolarEdge ONE oraz nagroda dla SolarEdge

SolarEdge na targach Solar Energy EXPO 2024: polska premiera SolarEdge ONE oraz nagroda dla SolarEdge

Targi Solar Energy EXPO 2024 okazały się niezwykle udane dla SolarEdge Technologies – globalnego lidera w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Firma zaprezentowała szeroki asortyment swoich produktów, w tym innowacyjny system do zarządzania energią SolarEdge ONE. Zarówno stoisko SolarEdge, jak i scena z prelekcjami przyciągnęły uwagę licznych odwiedzających targi.

Podczas targów odbyła się polska premiera inteligentnego systemu do zarządzania energią SolarEdge ONE, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród odwiedzających. Skierowany zarówno do rynku residential, jak i komercyjnego, SolarEdge ONE codziennie podejmuje setki optymalnych decyzji energetycznych w oparciu o inteligentne algorytmy oparte na agregacji danych zewnętrznych (np. dziennych stawek za media i prognoz pogody) oraz danych lokalnych (np. historycznej produkcji PV, zużycia na miejscu i preferencji użytkownika) oraz zaawansowane algorytmy optymalizujące produkcję i zużycie energii. System został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować wykorzystanie nadwyżek PV w okresach szczytowych cen, co pozwala na większe oszczędności. Ponadto, niepotrzebne i kosztowne wizyty na miejscu można ograniczyć dzięki zdalnemu rozwiązywaniu problemów oraz alertom i raportowaniu w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu, użytkownicy mogą zarządzać i monitorować całe swoje systemy energetyczne, od modułów fotowoltaicznych, przez magazynowanie energii, aż po zarządzanie zużyciem w domu czy firmie.

Rozwiązanie SE Home obejmuje lokalny kontroler na miejscu, który zapewnia integrację z kompatybilnymi urządzeniami innych firm, zaawansowane możliwości zarządzania na miejscu, a także platformę internetową do monitorowania i koordynowania wytwarzania PV, ładowania pojazdów elektrycznych i zarządzania obciążeniami. Nowy lokalny kontroler SolarEdge został zaprojektowany tak, aby umożliwić integrację z czujnikami pogodowymi, licznikami energii, modemem komórkowym i innymi urządzeniami, które mogą pomóc w osiągnięciu optymalnej komunikacji i wydajności systemu.

Komercyjny system SolarEdge ONE zostanie również zaprojektowany tak, aby ewoluować wraz ze zmieniającymi się potrzebami organizacyjnymi i wzorcami zużycia (takimi jak dodatkowe aktywa energetyczne). Właściciele firm i menedżerowie zasobów mogą monitorować cały system i koordynować produkcję PV, ładowanie pojazdów elektrycznych i optymalizację obciążenia za pośrednictwem SolarEdge ONE Manager, aplikacji internetowej opartej na komputerze. SolarEdge ONE Manager zapewnia również narzędzia do obsługi i konserwacji, umożliwiając wgląd aż do poziomu modułu PV.

Co warto podkreślić, podczas uroczystej gali towarzyszącej Solar Energy EXPO 2024, SolarEdge został nagrodzony za najlepiej zaprezentowane rozwiązanie do magazynowania energii. Nasze stoisko było duże i przestronne, co pozwoliło na efektywną prezentację naszych innowacyjnych produktów. Staranne zaprojektowanie przestrzeni wystawienniczej pozwoliło nam skutecznie zaprezentować zalety naszych systemów magazynowania energii i innych rozwiązań energetycznych, przyciągając uwagę odwiedzających.

Jestem zadowolony z naszego udziału w targach Solar Energy EXPO 2024. Prezentacja naszego nowego produktu, SolarEdge ONE, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. To świadczy o tym, że rynek jest gotowy na innowacyjne rozwiązania w dziedzinie energii odnawialnej. Nasze technologie są projektowane z myślą o przyszłości, gdzie inteligentne zarządzanie energią staje się kluczowe dla efektywności i oszczędności zarówno w domach, jak i w przedsiębiorstwach. Tego typu wydarzenia, jak Solar Energy EXPO, są ważne dla naszej branży, ponieważ pozwalają na wymianę wiedzy, doświadczeń i prezentację najnowszych osiągnięć. To, co prezentujemy dzisiaj, jest krokiem w kierunku zrównoważonej przyszłości energetycznej, a zainteresowanie i pozytywna reakcja uczestników targów potwierdzają, że idziemy we właściwym kierunku” – mówi Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

Z pozytywnym przyjęciem odwiedzających targi spotkała się również seria prelekcji poświęconych fotowoltaice. Na scenie SolarEdge pojawili się m.in. Bartłomiej Derski z Wysokienapiecie.pl, Daniel Raczkiewicz z Energynat Solutions Sp. z o.o., Mariusz Sobecki ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Sebastian Sobczak z ENEA Operator Sp. z o.o. czy Marcin Habrych z Politechniki Wrocławskiej.

Zainteresowanie wykazane przez odwiedzających stoisko i wysłuchujących prelekcji na Solar Energy EXPO 2024 świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na tego typu rozwiązania energetyczne.

O SolarEdge:

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Połowa firm z amerykańskiej listy Fortune 100 posiada technologię SolarEdge w co najmniej jednej ze swoich lokalizacji. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. SolarEdge opracował inteligentny falownik, który zmienił sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV). Falownik SolarEdge z optymalizacją mocy DC dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii produkowanej przez system PV. Kontynuując postęp w dziedzinie inteligentnej energii, SolarEdge adresuje kompletny zestaw rozwiązań w zakresie PV, magazynowania energii, ładowania EV i usług sieciowych dla różnych segmentów rynku energetycznego.

Więcej informacji o SolarEdge jest dostępnych pod adresem solaredge.com