Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. R.Power ustanowił program emisji zielonych obligacji wart. do 1 mld zł

R.Power ustanowił program emisji zielonych obligacji wart. do 1 mld zł

Warszawa, 07.06.2021 (ISBnews) – R.Power ustanowił program emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł, podała spółka. Jednocześnie w ramach pierwszej serii wyemitowano zielone obligacje o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup i rozwój projektów PV.

Pierwsza seria zabezpieczonych obligacji na okaziciela o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł z pięcioletnim okresem zapadalności została wyemitowana w ramach oferty publicznej bezprospektowej, skierowanej do inwestorów kwalifikowanych. Emitent dokonał redukcji zapisów na
obligacje pierwszej serii emitowanej w ramach programu. Celem emisji jest m.in. finansowanie lub refinansowanie rozwoju, zakupu, budowy i eksploatacji projektów elektrowni fotowoltaicznych w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej, m.in. we Włoszech, Portugalii czy Hiszpanii, podała spółka w komunikacie. 

Podmiotem pośredniczącym w oferowaniu obligacji był mBank.

"Pozyskane środki pozwolą nam zbudować własny portfel aktywów wytwórczych pochodzących zarówno z własnego developmentu, jak i transakcji M&A. Jesteśmy zainteresowani nabywaniem praw do projektów, które mają status 'ready to build'" – powiedział CEO i współzałożyciel R.Power Przemek Pięta, cytowany w komunikacie.

Emitowane obligacje spełniają kryteria zielonych obligacji zgodnie z Green Bond Principles (GBP) opracowanymi przez International Capital Market Associacion (ICMA), w tym w zakresie przeznaczenia środków z emisji na finansowanie inwestycji mających korzystny wpływ na środowisko poprzez uwzględnienie w ich realizacji aspektów środowiskowych oraz zagadnień ekologicznych, a tym samym wspierających zrównoważony rozwój. Obligacje zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wynika także z materiału.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy firma R.Power pozyskała rekordowe finansowanie projektowe w wysokości 530 mln zł, z czego 350 mln zł zostało udzielonych przez mBank, przypomniano. 

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)