Menu
Patronat honorowy Patronage

R.Power przejmie dystrybutora sprzętu PV Menlo Electric od Edison Energia

Warszawa, 10.11.2021 (ISBnews) – Grupa R.Power nabędzie od Edison Energia akcje spółki Menlo Electric, zajmującej się dystrybucją sprzętu PV w Polsce i za granicą, podała grupa.

"Dystrybutorzy sprzętu fotowoltaicznego rzadko cieszą się takim zainteresowaniem, jak producenci sprzętu, deweloperzy czy instalatorzy. Tymczasem w świecie szybko zmieniających się cen i rwących się łańcuchów logistycznych ich znaczenie szybko rośnie. Rozwój działalności dystrybucyjnej znakomicie wpisuje się w strategię rozwoju Grupy R.Power, pozwalając nam wzmocnić naszą obecność za granicą oraz lepiej wykorzystać dostęp do kapitału i pozycję zakupową" – powiedział prezes R.Power Przemek Pięta, cytowany w komunikacie.

Po przejęciu R.Power będzie kupować ponad 1 GW modułów rocznie. Grupa już wcześniej rozwijała działalność dystrybucyjną. Po zakończeniu transakcji, działalność dystrybucyjna grupy będzie skoncentrowana w Menlo Electric.

"Menlo Electric wnosi do Grupy R.Power rozwiniętą działalność dystrybucyjną. Planujemy zakończyć rok przychodami na poziomie około 300 mln zł. Realizujemy sprzedaż do 10 państw UE, od Holandii po Estonię i od Polski po Bułgarię. Zbudowaliśmy też silne relacje z wiodącymi dostawcami modułów, falowników i systemów montażowych, takimi jak Jinko, Risen, SolarEdge, Sungrow, FoxESS czy BAKS. Dzięki dołączeniu do Grupy R.Power, Menlo Electric będzie w stanie poszerzyć swoje portfolio produktowe i przyspieszyć rozwój na najatrakcyjniejszych rynkach europejskich" – dodała członkini zarządu Menlo Electric Marta Walendzewicz.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)

 

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu