Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. R.Power ogłosił postępowania przetargowe o wartości ponad 900 mln zł

R.Power ogłosił postępowania przetargowe o wartości ponad 900 mln zł

Warszawa, 07.10.2021 (ISBnews) – R.Power ogłosił postępowania przetargowe o wartości ponad 900 mln zł na usługi generalnego wykonawstwa dla portfolio farm PV, dostawę konstrukcji, paneli fotowoltaicznych oraz stacji transformatorowych. Postępowania mają charakter otwarty i są skierowane zarówno do producentów polskich, jak i zagranicznych. Dotyczą one projektów, które wygrały aukcje URE z listopada 2020 r. i czerwca 2021 r., podała spółka.

"Pierwsze i największe postępowanie przetargowe obejmuje usługi generalnego wykonawstwa dla farm fotowoltaicznych o mocy sięgającej 390 MWp. Farmy, zlokalizowane na terenie całej Polski, zostaną oddane do użytku najpóźniej w 2023 r. Kolejne dwa postępowania obejmują dostawę konstrukcji stałych oraz nadążnych (trackerów) dla projektów o łącznej mocy 390 MWp. Dotyczą one krajowych projektów R.Power, których budowa zaplanowana jest na 2022 oraz 2023 rok. Czwarte i piąte postępowania dotyczą dostawy stacji transformatorowych nn/SN dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 304 MWp oraz stacji transformatorowych SN/WN dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 86 MWp. Piąte postępowanie dotyczy dostaw paneli fotowoltaicznych dla farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 390 MWp" – czytamy w komunikacie.

Zawarcie umów R.Power planuje w ostatnim kwartale 2021 r. oraz w pierwszym kwartale 2022 r., podano także.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)