Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. R.Power ma umowę z niemieckim deweloperem farm PV, liczy na kolejne projekty

R.Power ma umowę z niemieckim deweloperem farm PV, liczy na kolejne projekty

Warszawa, 06.07.2021 (ISBnews) – R.Power podpisał umowę o współpracy, obejmującej rozwój projektów farm fotowoltaicznych o mocy 80 MWp, z jednym z kluczowych deweloperów farm PV w Niemczech, podała spółka. Firma chce oddawać w Niemczech projekty o mocy co najmniej 100 MWp rocznie i poszukuje kolejnych projektów w tym kraju.

"Współpraca między firmami obejmuje rozwój projektów farm fotowoltaicznych o mocy 80 MWp, zlokalizowanych w różnych regionach kraju. Inwestycje typu greenfield będą przygotowywane zarówno zgodnie z wymaganiami aukcji w oparciu o ustawę o odnawialnych źródłach energii (EEG), jak też bez wsparcia aukcyjnego, w oparciu o długoterminowe umowy sprzedaży energii (PPA)" – czytamy w komunikacie.

"Planujemy konsekwentnie umacniać naszą pozycję w Europie. Chcąc awansować do grona największych firm sektora fotowoltaicznego na naszym kontynencie, musimy rozwijać się w kolejnych krajach. Niemcy, jako kluczowy rynek w regionie, to dla nas kolejny krok. Rocznie chcemy oddawać tu projekty o mocy co najmniej 100 MWp. W najbliższym czasie planujemy podpisanie kolejnych umów z niemieckimi deweloperami, jak również samodzielne poszukiwanie gruntów pod przyszłe farmy PV" – powiedział prezes R.Power Przemek Pięta, cytowany w komunikacie.

Środki na nabycie projektów będą pochodzić z programu emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł. W ramach pierwszej serii wyemitowano obligacje o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł. Część z nich zostanie przeznaczona na rozwój w Niemczech, podano także.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)