Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. R.Power ma umowę nabycia farmy fotowoltaicznej o mocy 8,5 MW w Portugalii

R.Power ma umowę nabycia farmy fotowoltaicznej o mocy 8,5 MW w Portugalii

Warszawa, 05.02.2020 (ISBnews) – R.Power podpisał umowę nabycia farmy fotowoltaicznej o mocy 8,5 MW zlokalizowanej w regionie Alentejo w Portugalii, podała spółka. Wartość całej inwestycji to około 27 mln zł. Firma planuje budować portfolio projektów w Portugalii, Hiszpanii, we Włoszech czy na Węgrzech.

"W ciągu najbliższych lat będziemy budowali portfel projektów słonecznych w takich krajach, jak: Portugalia, Hiszpania, Włochy czy Węgry. Zakup pierwszego projektu farmy słonecznej w Portugalii jest częścią strategii ekspansji zagranicznej. Wybór tego kraju nie jest przypadkowy. To tutaj R.Power otworzył pierwszy oddział zagraniczny. Dodatkowo południowy region Portugalii, Alentejo, charakteryzuje się największym poziomem nasłonecznienia w kontynentalnej części Europy. Umożliwia to budowę farmy bez żadnych subsydiów, sprzedając energię na wolnym rynku" – powiedział współzałożyciel i prezes R.Power Przemysław Pięta, cytowany w komunikacie.

Farma w okolicach portugalskiego miasta Evora będzie wytwarzać około 17 000 MWh rocznie przy użyciu innowacyjnych dwustronnych paneli i jednoosiowych systemów nadążnych. Wyprodukowana moc wystarczy, aby zaspokoić potrzeby energetyczne 7 700 gospodarstw domowych. Przewidywana roczna redukcja emisji CO2 przekroczy 5 300 ton. Wytworzona przez farmę energia będzie sprzedawana w ramach umów PPA (power purchase agreement) bez wykorzystywania systemu wsparcia, podano także.

R.Power jest jedną z największych firm w sektorze fotowoltaiki w Polsce z udziałem rynkowym – jak podaje – na poziomie 20%. Firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 800 MWp. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV, rozwijając projekty elektrowni, budując je, jak i świadczy usługi profesjonalnego zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych (O&M).

(ISBnews)