Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. R.Power kupił 5 farm fotowoltaicznych o mocy 5 MW

R.Power kupił 5 farm fotowoltaicznych o mocy 5 MW

Warszawa, 10.08.2021 (ISBnews) – R.Power zakupił pięć farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 5 MWp, zlokalizowanych w województwach:    lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim, podała spółka.

"Projekty będące przedmiotem transakcji, w rezultacie wygranej w aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii z 2018 roku, są objęte systemem wsparcia aukcyjnego zapewniającego stabilność cen energii elektrycznej. Łączny wolumen energii sprzedany w ramach wspomnianego systemu aukcyjnego dla ww. pięciu projektów to 73 870 MWh do 2035 roku" – czytamy w komunikacie.

Nabyte przez R.Power farmy posiadają zabezpieczone finansowanie w formule project finance w jednym z największych polskich banków. Projekty staną się częścią portfela o mocy blisko 0,5 GWp. Budowa ww. farm zostanie zrealizowana przez firmę Nomad Electric na podstawie zawartej umowy EPC, podano również.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)