Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Rafako i Mostostal W-wa skierowały do Taurona żądanie gwarancji zapłaty do 109,8 mln zł

Rafako i Mostostal W-wa skierowały do Taurona żądanie gwarancji zapłaty do 109,8 mln zł

Rafako i Mostostal Warszawa – łącznie jako wykonawca – skierował do Tauron Wytwarzanie żądanie gwarancji zapłaty z tytułu wynagrodzenia z kontraktu na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III, w wysokości do 109,77 mln zł, podało Rafako.

"Żądanie dotyczy gwarancji zapłaty do kwoty 109 774 595,17 zł obejmującej pozostałe do zapłaty wynagrodzenie wykonawcy z kontraktu, zarówno w odniesieniu do części zafakturowanej i niezapłaconej przez Tauron Wytwarzanie, jak i niezafakturowanej. W żądaniu zakreślono Tauron Wytwarzanie termin 45 dni od dnia doręczenia żądania na jego wykonanie, z zastrzeżeniem, że jeżeli wykonawca nie uzyska żądanej gwarancji zapłaty w wyznaczonym terminie, wykonawca będzie uprawniony do odstąpienia od umowy z winy Tauron Wytwarzanie ze skutkiem na dzień odstąpienia" – czytamy w komunikacie.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 537 mln zł w 2021 r.

(ISBnews)