Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. R.Power ukończył projekt farmy PV o mocy 27 MWp w miejscowości Karpicko

R.Power ukończył projekt farmy PV o mocy 27 MWp w miejscowości Karpicko

nbsp;R.Power ukończył projekt farmy PV o mocy 27 MWp w miejscowości Karpicko w województwie wielkopolskim, podała spółka. Farma osiągnie pełne zdolności produkcyjne w I kw. 2023 r.

"W czasach wielu wyzwań dzisiejszych czasów, inwestycje w tworzenie miksu energetycznego powinny być traktowane priorytetowo. Transformacja energetyczna oraz inwestycje w infrastrukturę krytyczną to nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa gospodarki, ale także jej motor napędowy. Jako R.Power realizujemy jeden z największych w kraju planów rozwoju sektora fotowoltaicznego, co przekłada się na zwiększenie niezależności polskiego systemu elektroenergetycznego" – powiedział prezes R.Power Przemek Pięta, cytowany w komunikacie.

Roczna produkcja energii wyniesie ponad 33 GWh, co pozwoli na redukcję emisji CO2 o ponad 27 tys. ton rocznie.

R.Power podaje, że jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)