Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. R.Power pozyskał 250 mln zł w ramach emisji zielonych obligacji

R.Power pozyskał 250 mln zł w ramach emisji zielonych obligacji

R.Power pozyskał w ramach bieżącej emisji zielonych obligacji łącznie 250 mln zł, podała spółka. Grono obligatariuszy powiększyło się o Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) oraz mBank, które objęły dwie serie obligacji o łącznej wartości nominalnej 75 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój portfela projektów farm fotowoltaicznych w kraju i za granicą.

"W obliczu niepewnej sytuacji geopolitycznej, a także wyzwań związanych z polityką klimatyczną zielona energia jest przyszłością dla Europy, która może zwiększyć niezależność energetyczną regionu. Doceniamy zaangażowanie instytucji finansowych, które coraz chętniej wspierają inwestycje w odnawialne źródła energii. Do pełnego sukcesu potrzebne jest jednak jeszcze większe zaangażowanie instytucji rządowych, zarówno w obszarze prowadzenia polityki sprzyjającej energetyce odnawialnej, jak również wprowadzania korzystnych dla branży rozwiązań legislacyjnych" – powiedział prezes Grupy R.Power Przemek Pięta, cytowany w komunikacie.

Dotychczas pozyskane środki pozwoliły m.in. na rozwój portfela własnych elektrowni i osiągnięcie poziomu blisko 750 MWp w pełni rozwiniętych projektów (RtB), z czego 428 MWp jest obecnie w fazie budowy lub już produkuje zieloną energię. Udział projektów zagranicznych stanowi ponad 15% i dynamicznie rośnie z kwartału na kwartał.

"Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie, rozwój, budowę i eksploatację projektów PV, które wykorzystywać będą najnowocześniejsze technologie, w tym systemy nadążne (tzw. trackery), umożliwiające poruszanie modułów fotowoltaicznych i ustawianie ich pod najlepszym kątem względem Słońca. Za produktywność farm, utrzymanie ruchu i serwis (O&M – operations and maintenance) odpowiedzialna będzie firma Nomad Electric" – zakończono.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!