Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. R.Power nabył portfolio projektów fotowoltaicznych o mocy 18 MWp

R.Power nabył portfolio projektów fotowoltaicznych o mocy 18 MWp

nbsp;R.Power nabył portfel projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 18 MWp, zlokalizowanych w województwach zachodniopomorskim i wielkopolskim, od Elawan Energy, będącego częścią japońskiej Grupy ORIX, podała spółka. Projekty znajdują się w fazie ready-to-build, a zakończenie ich budów zaplanowane jest na 2024 r.

"R.Power pozostaje aktywne w sektorze M&A. Stale poszukujemy projektów do zakupu, szczególnie tych gotowych do budowy z ustalonymi warunkami przyłączenia do sieci. Nabycie portfela projektów PV o mocy 18 MWp, po niedawnym zakupie projektów o łącznej mocy 91 MWp, odzwierciedla nasze dążenia do stania się wiodącym niezależnym producentem energii, napędzającym innowacje i przyczyniającym się do przejścia na czyste i zrównoważone źródła energii" – powiedział członek zarządu R.Power Klaudiusz Kalisz, cytowany w komunikacie.

R.Power podaje, że jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)