Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Przetarg na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla realizacji projektu budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power

Przetarg na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla realizacji projektu budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power

Morska Farma Wiatrowa Baltic Power jest inwestycją realizowaną na Morzu Bałtyckim, zlokalizowaną w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Koncesja na lokalizację sztucznych wysp na morzu obejmuje łączny obszar około 131 km2, a obszar dostępny do instalacji elementów morskiej farmy wiatrowej wynosi około 100 km2. Morska trasa kabla eksportowego znajduje się w polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej, na Morzu Bałtyckim i na wodach wewnętrznych. Część lądowa projektu zlokalizowana jest w gminie Choczewo, Powiat Wejherowski. Lądowe linie kablowe zlokalizowane są w obrębie Nadleśnictwa Choczewo.

Przewidywana zainstalowana moc morskiej farmy wiatrowej wynosi do 1200 MW generowanych 76 turbin wiatrowych. Turbiny wiatrowe jak i stacje morskie zainstalowane zostaną na fundamentach typu monopal. Sieć kabli wewnętrznych (IAC), pracująca na napięciu 66kV, łączyć będzie turbiny wiatrowe w pętle z morskimi stacjami elektroenergetycznymi (OSS). Zakłada się wybudowanie dwóch stacji morskich (OSS), z których moc wyprowadzana będzie czterema (4) morskimi eksportowymi liniami kablowymi biegnącymi od OSS do brzegu, następnie liniami kablowymi lądowymi i poprzez stację elektroenergetyczną na lądzie (ONS) łączyć będzie się z Krajowym Systemem Elektroenergetycznym.

Celem Umowy z Inżynierem jest ustanowienie kompleksowego, profesjonalnego i skutecznego nadzoru nad realizacją prac projektowych i kontraktów na budowę dla wszystkich niżej wymienionych realizowanych projektów budowlanych.

W ramach projektu realizowanych jest łącznie 7 projektów budowlanych:

  1. Turbiny wiatrowe i fundamenty
  2. Kable wewnętrzne
  3. Stacje morskie
  4. Morskie kable eksportowe
  5. Lądowe kable eksportowe
  6. Lądowa stacja elektroenergetyczna
  7. Droga dojazdowa

Przy wyborze Oferentów, pod uwagę brane będą poniższe, konieczne do potwierdzenia wymagania:

W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca przedstawi i udokumentuje doświadczenie:

  1. W okresie ostatnich 7 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał łącznie co najmniej 1 (jedną) usługę polegającą na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu przy realizacji robót budowlanych związanych z budową lub przebudową stacji elektroenergetycznej o napięciu 220 kV lub wyższym i morskich budowli hydrotechnicznych [preferowane: instalacja fundamentów pod turbiny wiatrowe i stacje morskie, kładzenie (budowa) kabli wewnętrznych i eksportowych, instalacji turbin i części morskiej stacji elektroenergetycznej (topside)].
  2. Wykonawca przedstawi dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane należycie, zgodnie z zasadami dobrej praktyki budowlanej i ukończone w terminie.

W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca przedstawi i udokumentuje doświadczenie każdej pojedynczej osoby dedykowanej do realizacji Umowy:

  1. Inżynier Rezydent
  2. Zastępca Inżyniera Rezydenta
  3. Weryfikator rozwiązań projektowych
  4. Inspektor nadzoru inwestorskiego
  5. Kierownik Budowy
  6. Kierownicy robót.
  7. Specjalista ds. rozliczeń i administracji
  8. Specjalista ds. BHP

Harmonogram postępowania zakupowego

Zrzut ekranu 2022 11 30 154105

Jeżeli spełniają Państwo opisane powyżej wymogi i wyrażają chęć udziału w procesie przetargowym na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu dla budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power, prosimy o kontakt z [email protected] w celu uzyskania wymaganych informacji nie później niż do piątku, 30 grudnia do godz. 16:00.

Gaz w energetyce ma niezłe perspektywy. Ale jak długo?` Towarowa Giełda Energii liczy na wzrost obrotów na rynku gazu, a w miarę postępów transformacji energetycznej, także na handel gwarancjami pochodzenia dla „zielonych” gazów oraz instrumentami finansowymi. Zużycie gazu ziemnego będzie w Polsce przez najbliższe lata rosnąć, ponieważ będzie to główne paliwo przejściowe, dla którego na razie trudno o alternatywę.
Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?

Partnerzy portalu