Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Polimex wnioskuje do ZA Puławy o podwyższenie umowy na blok energ. o 35,8mln zł

Polimex wnioskuje do ZA Puławy o podwyższenie umowy na blok energ. o 35,8mln zł

Warszawa, 23.11.2021 (ISBnews) – Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" otrzymały od Polimeksu Mostostal wniosek do umowy o kompleksową realizację inwestycji pn. "Budowa Bloku Energetycznego w oparciu o paliwo węglowe" dotyczący podwyższenia wynagrodzenia o 35,8 mln zł netto oraz przedłużenia okresu realizacji projektu o 223 dni wraz ze zmianą harmonogramu, podała spółka.

"W ocenie wykonawcy, głównym powodem zgłoszenia wniosku jest wpływ pandemii COVID-19 na realizację projektu oraz zmiany legislacyjne z tym związane, co wykonawca kwalifikuje jako siłę wyższą w rozumieniu umowy" – czytamy w komunikacie.

Propozycje zmian poddane zostaną szczegółowej analizie i weryfikacji ich zasadności w świetle postanowień umowy, a także okoliczności faktycznych, zakończono.

Grupa Azoty ZA Puławy wchodzi w skład Grupy Azoty. Jej akcje notowane są na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 3,21 mld zł w 2020 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)