Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Polenergia ma przedwstępną umowę nabycia 100% w Edison Energia za 76,5 mln zł

Polenergia ma przedwstępną umowę nabycia 100% w Edison Energia za 76,5 mln zł

Warszawa, 04.11.2021 (ISBnews) – Polenergia podpisała przedwstępną umowę, na podstawie której nabędzie 100% akcji Edison Energia, podała spółka. Cena nabycia akcji została wstępnie ustalona na 76,5 mln zł.

Dokładna kwota płatna przy zawarciu przyrzeczonej umowy sprzedaży akcji będzie podlegała określonym korektom związanym z procedurami zamknięcia rachunków. Ostateczna cena nie będzie mogła jednak przekroczyć kwoty 86 mln zł, podano w komunikacie.

Zawarcie umowy przyrzeczonej uzależnione jest od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i innych warunków zawieszających. Zostanie ona podpisana w terminie 10 dni roboczych od dnia spełnienia wszystkich warunków zawieszających lub w innej dacie uzgodnionej przez strony, podano także.

"Strategicznym celem Polenergii jest zwiększenie obecności wśród klientów końcowych. Zakup Edison Energia umożliwi nie tylko wzbogacenie oferty produktowej, ale również wzmocni potencjał sprzedaży zielonej energii oraz usług dodatkowych zarówno dla klientów biznesowych jak i gospodarstw domowych. Transakcja przyniesie również dodatkowe synergie wynikające z połączenia kompetencji sprzedaży i budowy prosumenckich źródeł energii jakimi dysponuje Edison Energia z kompetencjami sprzedaży energii i zarządzania zielonymi źródłami wytwórczymi, które posiada i ciągle rozwija Grupa Polenergia" – powiedział prezes Polenergii Michał Michalski, cytowany w komunikacie.

"Dzięki transakcji będziemy mogli zaoferować klientom połączenie oferty budowy instalacji fotowoltaicznych z usługami bilansowania i dostawy w 100 procentach zielonej energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnych źródłach Polenergii. To zagwarantuje nam sukces w przyszłości. Wykorzystanie potencjału Polenergii pozwoli również zaoferować klientom nowe usługi m.in. agregatora, który będzie w stanie kupować nadwyżki zielonej energii z instalacji prosumenckich i odsprzedawać je na rynku w cenach gwarantujących opłacalność inwestycji w fotowoltaikę" – dodał współzałożyciel Edison Energia Kamil Sankowski.

Polenergia – notowana na GPW – jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

(ISBnews)