Menu
Patronat honorowy Patronage

OX2 chce wziąć udział w drugiej rundzie postępowań ws. offshore w Polsce

Warszawa, 27.01.2022 (ISBnews) – OX2 planuje wziąć udział w drugiej rundzie postępowań o pozwolenia na budowę sztucznych wysp pod farmy wiatrowe na polskim obszarze Morza Bałtyckiego wspólnie z partnerem, poinformowała dyrektor generalna OX2 w Polsce Katarzyna Suchcicka.

"Deklarujemy chęć aplikowania w drugiej rundzie i to zrobimy. Jesteśmy gotowi, aby takie wnioski wraz z partnerem złożyć, bądź wesprzeć takiego partnera" – powiedziała Suchcicka podczas telekonferencji.

Podkreśliła, że dla OX2 Morze Bałtyckie jest jednym z rynków, na których spółka jest aktywna – na obszarach należących m.in. do Szwecji i Finlandii.

Spółka zawarła już porozumienie z partnerem do polskiego offshore, jednak jest ono objęte klauzulą poufności.

"Będziemy w stanie aplikować o wszystkie tereny. Gdybyśmy wygrali jeden czy dwa obszary, to będziemy zadowoleni, ale im więcej, tym lepiej" – wskazała dyrektor generalna.

"Wiemy też, że trwają rozmowy o rozszerzeniu planów być może o trzecią rundę postępowań. My też jesteśmy aktywni w związku z tym tematem" – dodała.

OX2 prowadzi działalność w Szwecji, Norwegii, Finlandii i Polsce, a także na Litwie i we Francji. Przychody ze sprzedaży w 2020 r. wyniosły 5 201 mln SEK.

(ISBnews)

 

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu