Menu
Patronat honorowy Patronage

JSW wyprodukuje o 400 tys. ton więcej węgla energetycznego w 2022 r.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozpoczęła sprzedaż węgla energetycznego odbiorcom indywidualnym, podała spółka. Łącznie wyprodukuje w 2022 r. o 400 tysięcy ton węgla do celów energetycznych więcej niż planowano.

"Zarząd JSW podjął decyzję o uruchomieniu produkcji węgla do celów energetycznych sortymentu orzech. Węgiel, którego podaż ma wynieść do 180 ton na dobę, od dziś (16.08.) jest sprzedawany w kopalni Budryk z przeznaczeniem dla odbiorców indywidualnych" – czytamy w komunikacie.

W tym roku JSW wyprodukuje o 400 tysięcy ton węgla do celów energetycznych więcej niż planowano. W sumie spółka wyprodukuje ponad 2,7 mln ton węgla do celów energetycznych w 2022 r.

"Dodatkowo spółka uruchomiła produkcję granulatu energetycznego o wydajności 400 ton na dobę. Kolejna instalacja o podobnych parametrach zostanie uruchomiona na początku września 2022 roku. Oznacza to, że do końca roku obie instalacje wyprodukują ponad 90 tysięcy ton granulatu do celów energetycznych" – czytamy dalej.

Wyprodukowany granulat służy jako domieszka do węgli energetycznych i – podobnie jak produkowany przez JSW węgiel do celów energetycznych – trafia do zakładów energetyki zawodowej: dużych elektrociepłowni, posiadających odpowiednie instalacje, wyjaśniono.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)