Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Fundusz z Grupy PFR objął zielone obligacje R.Power o wartości 120 mln zł

Fundusz z Grupy PFR objął zielone obligacje R.Power o wartości 120 mln zł

nbsp;PFR Fundusz Inwestycyjny FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju (PFR), objął zielone obligacje firmy R.Power o wartości 120 mln zł. Jest to już druga w ciągu ostatniego miesiąca emisja obligacji, w ramach których spółka pozyskała łącznie 200 mln zł kapitału na rozwój polskiej części portfela projektów PV.

"Inwestycja ta wpisuje się w przedstawioną w 2019 r. strategię wspierania projektów w odnawialne źródła energii PFR GreenHub. Naszym celem jest, aby transformacja energetyczna w światowej gospodarce stała się katalizatorem do zbudowania nie tylko nowych źródeł energii, ale także polskiego sektora OZE i naszego krajowego łańcucha wartości. Dlatego inwestycja w R.Power to nasz świadomy wybór i sedno naszej strategii" – powiedział wiceprezes PFR Bartłomiej Pawlak, cytowany w komunikacie.

Emisja dla Funduszu odbyła się w ramach programu emisji zielonych obligacji o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł. Łączna wartość wszystkich obligacji R.Power wyemitowanych do tej pory w ramach programu to 450 mln zł, a fundusz zarządzany przez PFR stał się największym obligatariuszem spółki. R.Power zamierza wykorzystać wpływy z wyemitowanych obligacji na budowę farm PV zlokalizowanych w Polsce zgodnie z aktualnym dokumentem Green Bond Framework.

Data emisji obligacji to 2 września 2022 r. 

R.Power S.A. powstał w 2010 roku i jest niezależnym producentem energii słonecznej w Polsce, z rosnącą obecnością we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech oraz Rumunii. Spółka rozwija obecnie portfel ponad 7 GWp aktywów fotowoltaicznych i posiada portfel projektów o ograniczonym ryzyku (wybudowane, w budowie lub gotowe do budowy) o mocy około 0.8 GWp.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Priorytetami PFR są: inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, fuzje i przejęcia oraz eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw, wsparcie samorządów, realizacja programu Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz obsługa inwestycji zagranicznych.

(ISBnews)