Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Figene Capital ma list intencyjny z KGHM ws. sprzedaży energii

Figene Capital ma list intencyjny z KGHM ws. sprzedaży energii

Warszawa, 22.10.2019 (ISBnews) – Figene Capital podpisała z KGHM Polska Miedź list intencyjny, w którym strony zadeklarowały intencję prowadzenia rozmów oraz negocjacji dotyczących potencjalnej współpracy polegającej na zawarciu i realizowaniu w przyszłości długoterminowego kontraktu PPA (Power Purchase Agreement), w ramach którego spółki należące do grupy kapitałowej KGHM byłyby odbiorcą energii elektrycznej wytwarzanej w ramach wybranych projektów wiatrowych należących do Figene Capital, podała spółka.

"Ponadto, emitent wyraził intencję podjęcia współpracy polegającej na dedykowaniu Grupie KGHM energii elektrycznej wytwarzanej w ramach realizacji wybranych projektów emitenta zlokalizowanych na terenie Polski oraz możliwość wykupienia w przyszłości przez KGHM wybranych projektów lub pracujących aktywów wytwórczych, stanowiących własność emitenta lub spółek należących do Grupy Figene, na warunkach które zostaną uzgodnione przez strony w toku odrębnych negocjacji" – czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie współpracy w obszarze wytwarzania oraz odbioru energii elektrycznej na podstawie kontraktu PPA będzie zależało od pozytywnych wyników szczegółowych analiz technicznych, finansowych i podatkowych wymienionych w liście, zastrzeżono.

Strony ustaliły, że uzgodniona formuła kształtowania ceny zakupu energii elektrycznej, jak również treść kontraktu PPA, będą uwzględniać m.in. wymagania banków finansujących realizację projektów z punktu widzenia wymaganych zabezpieczeń oraz gwarancji, udzielanych także przez KGHM jako odbiorcę energii elektrycznej, czytamy dalej.

Strony nie uzgodniły szczegółowego harmonogramu prac, natomiast będą dążyć, aby wypracowanie oraz podpisanie ostatecznego kontraktu PPA nastąpiło najpóźniej w IV kwartale 2019 r., wskazano także.

Figene Capital jest energetyczną grupą kapitałową operującą w segmencie energii odnawialnej. Jest notowana na NewConnect.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka est notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,53 mld zł w 2018 r.

(ISBnews)