Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Energynat otrzymał koncesję URE na obrót energią elektryczną

Energynat otrzymał koncesję URE na obrót energią elektryczną

nbsp;Energynat otrzymał od  prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) koncesję na obrót energią elektryczną, podała spółka.

"Kompleksowy zakres usług oferowany w ramach grupy naszych spółek jest zdecydowanym wyróżnikiem oferty Energynat, która posiada teraz wszystkie 'elementy OZE-energetycznej' układanki. Na rynku istnieją firmy instalacyjne, które posiadają koncesję na obrót energią. Podobnie istnieją też spółki dystrybucyjne, które uzupełniają swoją ofertę o usługi związane z obrotem energią, ale każda z nich ma brakujące ogniwo. Obecnie tylko nasza oferta usług i rozwiązań OZE, skupionych w ramach jednej grupy, pokrywa cały łańcuch energetyczny – import i dystrybucję sprzętu PV, wykonanie instalacji i obrót energią" – powiedział dyrektor operacyjny Energynat Paweł Kozłowski, cytowany w komunikacie.

Energynat podkreśla, iż w roku 2023 wolumen energii produkowanej w źródłach OZE, obsługiwanych przez spółkę obrotu grupy, osiągnie poziom 200 GWh.

"Startujemy w trudnym rynkowym momencie, ale paradoksalnie dziś to nasza duża przewaga. Jesteśmy stabilną finansowo spółką, która swoją działalność na rynku obrotu energii rozpoczyna bez ryzykownego portfela kontraktów. Co więcej, wchodzimy na rynek z portfelem blisko 100 GWh energii z OZE, który w kolejnych latach planujemy podwoić" – powiedział członek zarządu Energynat Daniel Raczkiewicz.

Energynat  jest integratorem usług energetycznych z obszaru OZE.

(ISBnews)