Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. EDP Renewables otworzyło farmę wiatrową o mocy 70 MW w Budzyniu

EDP Renewables otworzyło farmę wiatrową o mocy 70 MW w Budzyniu

EDP Renewables (EDPR) otworzyło w Budzyniu nową farmę wiatrową o łącznej mocy zainstalowanej 70 MW, podała spółka.

"Obiekt liczy 35 turbin wiatrowych o mocy 2,0 MW każda, które łącznie składają się na 70 MW mocy zainstalowanej. Farma wiatrowa pozwoli uniknąć emisji ok. 215 000 ton CO rocznie oraz dostarczy energię do ponad 85 000 gospodarstw domowych" – czytamy w komunikacie.

"Nasza farma wiatrowa przyczyni się do obniżenia cen energii, stworzy nowe miejsca pracy, przyczyni się do rozwoju infrastruktury oraz zaowocuje przychodami z podatków dla lokalnych władz i społeczności" – powiedział dyrektor generalny EDPR Joaquim Barbosa, cytowany w komunikacie.

Farma wiatrowa Budzyń (70 MW) to trzecia inwestycja EDPR w województwie wielkopolskim, po FW Margonin (120 MW) i FW Pawłowo-Gołańcz (80 MW). Ich łączna moc zainstalowana wynosi 270 MW. Od wejścia na polski rynek w 2008 r. EDPR zbudowało na terenie całego kraju obiekty OZE  o łącznej mocy zainstalowanej 800 MW, podsumowano w materiale.

EDPR to czwarty największy na świecie producent energii ze źródeł odnawialnych, obecny na 25 rynkach międzynarodowych. W Polsce ma uruchomił pierwszą farmę wiatrową w 2008 r.

(ISBnews)

Przemysł przyszłości: Dołącz do liderów branży na Green Industry Summit 2024 w Krakowie!` Już 22 października 2024 roku w historycznych murach Starej Zajezdni Kraków odbędzie się XIII edycja Green Industry Summit – konferencji, która co roku przyciąga liderów przemysłu, przedstawicieli rządu oraz ekspertów z całego kraju. To wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów oraz zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań związanych z zieloną transformacją przemysłu.
Dlaczego polskie firmy powinny stawiać na elastyczność w zużyciu energii?` Jedne z najwyższych ceny energii w Europie, brak perspektyw na obniżki i powolna transformacja energetyczna sprawiają, że polskim przedsiębiorstwom coraz więcej czasu zajmują poszukiwania oszczędności. Wiele biznesów stara się zmniejszyć ilość zużywanej energii, ograniczając produkcję lub podnosi ceny swoich produktów, by zrównoważyć rosnące koszty ich wytworzenia. Dlaczego elastyczność energetyczna jest tak ważna dla przemysłu?
Zmienność czy stabilizacja: jak wygląda przyszłość handlu na TGE` Uczestnicy rynku energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii  wystawieni są na zmienność cen, często jednak szukają stabilizacji. Czego się spodziewać, jak skorzystać na cenach ujemnych czy dynamicznych taryfach, i czy wreszcie ceny energii dla odbiorców indywidualnych powinny zostać odmrożone – to główne tematy dyskusji o rynku energii elektrycznej na kongresie Energy Days.

Partnerzy portalu