Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. EBOR rozważa nabycie obligacji planowanych przez R Power

EBOR rozważa nabycie obligacji planowanych przez R Power

nbsp;R.Power zawarł z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) umowę ramową w związku z rozważanym przez EBOR nabyciem obligacji emitowanych przez spółkę w ramach programu emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, podał R.Power.

"Zgodnie z umową ramową, EBOR rozważa nabycie emitowanych przez emitenta w ramach programu obligacji o łącznej wartości nominalnej do 80 mln zł, przy czym samo zawarcie umowy ramowej nie rodzi po stronie EBOR kontraktowego obowiązku nabycia obligacji" – czytamy w komunikacie.

Cel emisji obligacji będzie dotyczyć między innymi finansowania, rozwoju, budowy lub eksploatacji określonych zielonych projektów, podano również.

R.Power podaje, że jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

(ISBnews)

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!