Menu
Patronat honorowy Patronage

Avon: Zakład w Garwolinie zainwestuje ok. 100 mln zł m.in. w park maszynowy

Warszawa, 26.05.2021 (ISBnews) – Zakład Avon Operations Polska w Garwolinie zainwestuje ponad 100 mln zł w park maszynowy, pro-ekologiczne rozwiązania techniczne oraz digitalizację procesów produkcyjnych, podała spółka.

Zmiany w fabryce Avon w Garwolinie obejmują liczne różnej wielkości projekty i dotyczą szeregu obszarów działalności zakładu. Avon Operations Polska skupi się na rozwoju technologii i zwiększy produkcję kosmetyków o 25%. Jednym z priorytetów fabryki jest wdrażanie rozwiązań typu "smart/industry 4.0". Równie ważne dla Avon Garwolin będzie wprowadzanie zmian przyjaznych środowisku, podano.

"Dzięki wprowadzeniu podejścia 'smart' możliwe będzie np. natychmiastowe pozyskiwanie danych, niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji operacyjnych. Takie rozwiązanie wpływa na wzrost efektywności prowadzonych procesów i pozwala jeszcze lepiej identyfikować obszary do poprawy. Planujemy uruchomić monitorowanie pracy wszystkich linii produkcyjnych w czasie rzeczywistym oraz wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania znakowaniem wyrobów" – powiedział dyrektor fabryki Avon Operations Polska Piotr Mikołajski, cytowany w komunikacie.

Plan inwestycji w Avon Garwolin jest już wdrażany. W II kwartale 2021 roku zostanie uruchomiony automatyczny system paletyzacji, który docelowo będzie obsługiwał 17 najbardziej obciążonych linii produkcyjnych. Inwestycja obejmie również zaplecze do mieszania nowych receptur, dzięki czemu fabryka rozszerzy produkcję kremów i emulsji. Pierwsza nowa linia ruszy w III kwartale obecnego roku, a kolejne będą uruchamiane w latach 2022-2023, wskazano również.

"Program transformacji fabryki Avon w Garwolinie powstał w duchu odpowiedzialnego biznesu. To szansa, aby istotnie poprawić produktywność, elastyczność i konkurencyjność cenową, jednocześnie dbając o dobro planety. Będziemy wdrażali sprawdzone na rynku patenty, ale równocześnie pozostajemy otwarci na rozwiązania pilotażowe o sporym potencjale. Planowane zmiany to również ogromna szansa rozwoju dla pracowników, która pozwoli im zdobywać nowe umiejętności i korzystać z nowoczesnych narzędzi" – dodał Mikołajski.

Podjęto również decyzję o inwestycji w nowoczesną instalację kogeneracyjną, która dostarczy część niezbędnej energii elektrycznej oraz cieplnej do procesów produkcyjnych. Pozwoli ona na redukcję śladu węglowego o ponad 20% w pierwszym roku od uruchomienia. Instalacja ruszy na początku 2022 roku.

Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny zlokalizowany w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia niemal 1 tys. pracowników. Fabryka zaopatruje w kosmetyki klientów z ok. 50 krajów na 3 kontynentach. Avon Distribution Polska został wydzielony jako osobna spółka z kompleksu fabrycznego w Garwolinie w 2016 roku. Jej zadaniem jest przygotowanie i wysyłka zamówień do konsultantek Polsce, Czechach i Niemczech.

(ISBnews)