Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. APS Energia ma list intencyjny z Neo Energy Group ws. wymiany aktywów na akcje

APS Energia ma list intencyjny z Neo Energy Group ws. wymiany aktywów na akcje

Warszawa, 23.02.2021 (ISBnews) – APS Energia podpisała list intencyjny z Neo Energy Group w sprawie uzgodnienia podstawowych założeń wniesienia przez Neo do APS Energia oznaczonych aktywów w zamian za akcje nowej emisji, w wyniku czego Neo lub wskazany podmiot ma stać się istotnym akcjonariuszem mniejszościowym APS Energia, podała spółka. Wyłączność negocjacyjna dla APS Energia obowiązuje do 30 czerwca.

"Podpisanie listu intencyjnego wynika z zainteresowania obu stron współpracą strategiczną w zakresie wspólnego rozwijania projektów związanych z wytwarzaniem oraz magazynowaniem energii ze źródeł odnawialnych" – czytamy w komunikacie.

Szczegółowe zasady określenia wysokości łącznej ceny emisyjnej objęcia akcji nowej emisji APS Energia przez Neo zostaną określone w umowie inwestycyjnej. Zawarcie transakcji będzie uzależnione w szczególności od wyniku procesu badania due diligence wnoszonych przez Neo aktywów, wynegocjowania dokumentacji transakcyjnej i pozyskania wymaganych zgód.

"Spółka posiada wyłączność na prowadzenie negocjacji w przedmiocie realizacji transakcji z Neo do dnia 30 czerwca 2021 r." – czytamy dalej.

Neo Energy Group to polski deweloper projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii.

APS Energia jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 134,76 mln zł w 2019 r.

(ISBnews)