Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Allegro ma umowę z R.Power zabezpieczającą cenę ponad 200 GWh zielonej energii na 10 lat

Allegro ma umowę z R.Power zabezpieczającą cenę ponad 200 GWh zielonej energii na 10 lat

nbsp;Allegro podpisało długoterminową umowę z R.Power, która zabezpiecza cenę ponad 200 GWh zielonej energii elektrycznej wyprodukowanej przez farmy fotowoltaiczne R.Power między 2025 a 2035 rokiem, pozwalając w tym czasie Allegro na ograniczenie emisji CO2 o blisko 150 tys. ton, podała spółka.

"Zabezpieczyliśmy jako Allegro nie tylko cenę pakietu GWh energii, który mogłaby zaspokoić roczne potrzeby 100 tys. gospodarstw domowych, ale też wdrażanie naszych celów klimatycznych. Są to cele, które Allegro jako pierwsza firma z branży e-commerce i technologicznej w Polsce oparło o ambitną ścieżkę 1,5 stopnia i które zostały zaakceptowane przez Science Based Targets Initiatives (SBTi) jako cele oparte na nauce. Umowa z R.Power jest częścią naszego planu dekarbonizacji, w ramach którego zobowiązaliśmy się do redukcji emisji we własnych operacjach o 38% w odniesieniu do roku 2021" – powiedziała Group Sustainability & ESG Manager w Allegro Anna Gorączka, cytowana w komunikacie.   

Umowa została podpisana w formule virtual Power Purchase Agreement (vPPA). To efektywne narzędzie zapewniające stabilność cenową energii i umożliwiające pozyskanie finansowania bankowego na rozwój innych projektów energetycznych. Umowa zabezpiecza też gwarancję pochodzenia energii na rzecz Allegro przez cały okres jej trwania, podano. Portfel farm fotowoltaicznych, które dostarczą zieloną energię dla Allegro, będzie serwisowany przez firmę Nomad Electric.

R.Power to niezależny producent energii słonecznej działający w Polsce, Rumunii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Niemczech. Firma działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych. Obecnie rozwija portfel o mocy ponad 21 GWp aktywów PV i BESS (Battery Energy Storage System). Oprócz farm fotowoltaicznych R.Power, poprzez swoją spółkę zależną, Quanta Energy, oferuje rozwiązania dostarczania energii ze źródeł odnawialnych dla klientów przemysłowych, firm i instytucji. 

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r. Wchodzi w skład indeksu WIG20.

(ISBnews)