Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Photon Energy miał 3,71 mln euro straty netto, 1,21 mln euro zysku EBITDA w I kw. 2025 r.

Photon Energy miał 3,71 mln euro straty netto, 1,21 mln euro zysku EBITDA w I kw. 2025 r.

nbsp;Photon Energy odnotował 3,71 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2025 r. wobec 1,29 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka.

Strata operacyjna wyniosła 0,78 mln euro wobec straty 1,43 mln euro rok wcześniej. Zysk EBITDA sięgnął 1,21 mln euro wobec 0,78 mln euro zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 22,05 mln euro wobec 17,38 mln euro rok wcześniej.

"Wyniki finansowe za I kwartał 2025 r. odzwierciedlają solidny wzrost przychodów i dalszą ekspansję EBITDA rok do roku. Skonsolidowane przychody osiągnęły 22 049 mln euro w I kw. 2025, co oznacza wzrost o 26,9% r/r. Przychody z tytułu energii elektrycznej wzrosły do 4 178 mln euro, co oznacza wzrost o 11,5% r/r. Produkcja spadła o -21,3% r/r, głównie z powodu sprzedaży 14,5 MWp aktywów operacyjnych w Australii w październiku 2024 roku. Jeśli jednak wyłączymy wpływ tej transakcji  tej transakcji, produkcja energii elektrycznej wzrosła o 6,5% r/r" – czytamy w sprawozdaniu zarządu w raporcie kwartalnym.

"Dzięki utrzymaniu zrównoważonego podziału 50/50  pomiędzy ekspozycją handlową, a stałymi przychodami (taryfy feed-in i green-bonus), byliśmy w stanie osiągnąć solidne średnie przychody na MWh wytworzonej energii elektrycznej. Ta strategia pomogła zrównoważyć negatywny wpływ niższej produkcji wyższymi zrealizowanymi cenami. Średni zrealizowany przychód z energii elektrycznej w całym portfelu wzrósł z 133 euro/MWh w I kw. 2024 r. do 185 euro/MWh w I kw. 2025 r., co stanowi wzrost o 39,1% r/r, napędzany dzięki wyższym cenom rynkowym i większemu udziałowi generacji w portfelu" – czytamy dalej. 

W ujęciu jednostkowym strata netto wyniosła 0,41 mln euro w I kw. 2025 r. wobec 0,85 mln euro zysku rok wcześniej.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)