Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. NOWY RYNEK ENERGII

NOWY RYNEK ENERGII

Unijny, […]
418 x 315

Unijny, w tym także polski, sektor elektroenergetyczny czekają znaczące zmiany. Z jednej strony powinny one zmierzać do dalszego rozwoju konkurencji w tym segmencie gospodarki, z drugiej natomiast uwzględniać, w dobie planowanego wzrostu energetyki odnawialnej, konieczność współpracy różnych źródeł w systemie elektroenergetycznym oraz korelację pomiędzy popytem i podażą z uwzględnieniem możliwości pracy sieci przesyłowej i dystrybucyjnej.

Z punktu widzenia zapewnienia konkurencyjności gospodarki kluczowa jest także minimalizacja kosztów zakupu energii przez odbiorców końcowych oraz uwzględnienie nowych trendów w energetyce. Na arenie międzynarodowej pojawiają się coraz liczniejsze głosy o konieczności aktualizacji unijnych priorytetów i kierunków działania, czego konsekwencją będzie także zmiana polityk energetycznych poszczególnych państw. W zakresie elektroenergetyki z kolei pojawiają się głosy o potrzebie „zamodelowania” nowego rynku energii.

Mając na względzie nadchodzące na rynku energii elektrycznej zmiany, największe izby i towarzystwa branżowe sektora elektroenergetycznego w Polsce: Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii (IEPiOE) zrzeszająca największych odbiorców końcowych, Polskie Towarzystwo Energetyki Cieplnej (PTEC) zrzeszające największe firmy związane z wytwarzaniem i wykorzystaniem energii cieplnej i elektrycznej, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPIREE) zrzeszające największych operatorów systemów dystrybucyjnych, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie (TGPE) zrzeszające największych wytwórców energii elektrycznej oraz Towarzystwo Obrotu Energią (TOE) reprezentujące sektor obrotu – największych sprzedawców energii – zdecydowały się w ramach współpracy na organizację (po raz pierwszy w Polsce razem) wspólnej konferencji pod nazwą „NOWY RYNEK ENERGII”.

W imieniu IEPiOE, PTEC, PTPiREE, TGPE i TOE mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tej konferencji NRE 2025, która odbędzie się w dniach 20 i 21 maja 2025 r. w Nałęczowie, w Hotelu Arche.

Więcej informacji nawww.nre.pl.

image

Zapraszamy do udziału w konferencji NOWY RYNEK ENERGII.

Komitet Programowo-Organizacyjny NRE 2025

Zagraniczna prasówka energetyczna: Brytyjczycy głowią się nad strefowymi cenami energii; W USA rusza nowa fala inwestycji w terminale LNG; "Zielony Ład" kłuje w oczy Europejską Partię Ludową; "Centralne ogrzewanie" podbija nordyckie ciepłownictwo.
oze wiatr wegiel kominy
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Mniejsza awaryjność i większa akceptacja społeczna - to główne zalety kablowych sieci elektroenergetycznych. Te atuty mają jednak swoją cenę, więc budowa nowych linii w tej technologii wymaga analiz, a kablowanie istniejących sieci jest procesem rozłożonym na wiele lat.
Sieci elektroenergetyczne w Polsce w podziale na kablowe i napowietrzne. Fot. WysokieNapiecie.pl
Sieci elektroenergetyczne w Polsce w podziale na kablowe i napowietrzne. Fot. WysokieNapiecie.pl
Partner działu Klimat:
Technologie wspiera:
Producenci biometanu czekają dokładnie 10 lat na swoją ustawę, tak jak branża wiatrakowa Przez lata mieliśmy do czynienia z legislacyjnym kunktatorstwem.
biometan
Zielone technologie rozwijają: