Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Kongres Energetyki Przyszłości 2024 – informacje i zapisy

Kongres Energetyki Przyszłości 2024 – informacje i zapisy

W dniach 16-17 kwietnia 2024 r. w Toruniu odbędzie się Kongres Energetyki Przyszłości, organizowany przez Stowarzyszenie „Z energią o prawie”.   Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz kluczowych wydarzeń sektora energetycznego.
Grafika do artykułu oraz postu

Tematyka Kongresu 

Trzecia edycja wydarzenia koncentruje się na aktualnych zagadnieniach związanych z oceną ostatnich zmian legislacyjnych, bezpieczeństwem energetycznym Polski, odnawialnymi źródłami energii, transformacją przemysłu i przyszłym kształtem rynku energii.  Poruszane na Kongresie kwestie będą również bezpośrednio dotykać polityki państwa w zakresie energetyki oraz harmonizacji prawa polskiego z globalną praktyką prawniczą sektora energetyki odnawialnej.  Do dyskusji nad przyszłością sektora energetycznego zaproszeni zostali specjaliści branżowi, w tym prawnicy, ekonomiści i analitycy.

Spotkania dodatkowe

Podczas dwóch dni dyskusji organizatorzy planują także przygotować warsztaty oraz spotkania w formie roundtables. Głównym zamierzeniem warsztatów jest przybliżenie problematyki wybranych zagadnień oraz zaproponowanie optymalnej metody na ich rozwiązanie. W ramach spotkań w trybie roundtables dyskusje odbędą się w wąskiej grupie uczestników i dotyczyć będą sprecyzowanego wcześniej tematu, a ich celem będzie znalezienie jak najkorzystniejszego rozwiązanie danej problematyki.

Zapisy

Rejestracja uczestników na Kongres Energetyki Przyszłości już ruszyła. Zapisać się można do dnia 31 marca za pośrednictwem formularza na stronie wydarzenia: https://kep.zeop.pl/zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego nie warto z czekać z decyzją do ostatniej chwili.

Więcej informacji dotyczących Kongresu znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia pod adresem https://kep.zeop.pl/ oraz w na LinkedInie 

Stowarzyszenie „Z energią o prawie”

Zagraniczna prasówka energetyczna: Lekka zima złagodziła gazowy kryzys w Europie; Amerykańska fotowoltaika ma problemy mimo subsydiów; Chińska nadprodukcja dekarbonizuje globalną energetykę; Państwo Środka - klimatyczny święty, czy złoczyńca?
Zużycie gazu
Wpływ na ostatnie łagodne zimy miała oscylacja północnoatlantycka (NAO), czyli cyrkulacja powietrza i wody oceanicznej na obszarze północnego Atlantyku. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
„Bezpieczeństwo energetyczne Europy – rewizja europejskiej polityki energetycznej”. 17-18 czerwca 2024, Gdańsk, Muzeum II Wojny Światowej
800×480
W ubiegłym roku dochody budżetu ze sprzedaży polskich uprawnień wyniosły 24,4 mld zł. Teoretycznie powinny iść na transformację i na papierze nie ma z tym problemów.
CO2-budzet EUETS
Rynek energii rozwija:
Partner działu Klimat: