Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. II Kongres Społeczności Energetycznych – Wspólna energia, wspólne korzyści

II Kongres Społeczności Energetycznych – Wspólna energia, wspólne korzyści

Kongres Społeczności Energetycznych to wydarzenie poświęcone rozwojowi i promocji społeczności energetycznych, stanowiących grupy osób lub instytucji lokalnych, które wspólnie produkują, zarządzają i wykorzystują odnawialne źródła energii (OZE). Celem Kongresu jest wymiana doświadczeń, prezentacja najlepszych praktyk, dyskusja o wyzwaniach i możliwościach związanych z tworzeniem społeczności energetycznych, a także promowanie zrównoważonego rozwoju i samowystarczalności energetycznej na poziomie lokalnym.
II KSE Banner

Kongres ma na celu nie tylko promocję idei społeczności energetycznych, ale także stworzenie przestrzeni do dialogu między różnymi grupami zainteresowanymi transformacją energetyczną: przedstawicielami rządu, jednostkami samorządów terytorialnych, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi oraz lokalnymi społecznościami. Jest to wyjątkowa okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, która może przyczynić się do przyspieszenia transformacji energetycznej Polski.

II edycja Kongresu Społeczności Energetycznych odbędzie się 10-11 czerwca 2024 roku w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

W ciągu dwóch dni Kongresu uczestnicy będą mieli okazję do udziału w licznych panelach dyskusyjnych, prelekcjach oraz sesjach networkingowych, które pozwolą na głębsze zrozumienie aktualnych trendów, wyzwań i możliwości związanych ze społecznościami energetycznymi. Szczególny nacisk zostanie położony na praktyczne aspekty tworzenia i funkcjonowania takich społeczności, innowacje technologiczne, a także możliwości finansowania projektów związanych z OZE.

II Kongres Społeczności Energetycznych to także okazja do przedyskutowania kierunków polityki energetycznej Polski w kontekście europejskich celów klimatycznych i ekologicznych. Wydarzenie będzie stanowić forum do dialogu między przedstawicielami rządu, sektora prywatnego i społeczności lokalnych, co ma na celu wspieranie inicjatyw prowadzących do transformacji energetycznej kraju.

Dla zapewnienia najlepszej jakości dyskusji i wymiany doświadczeń, liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do wczesnej rejestracji uczestnictwa oraz śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Kongresu.

Więcej informacji na: https://kongresspolecznoscienergetycznych.pl

Skoro energetyka atomowa ma trafić do resortu przemysłu to może węgiel powinien zostać przejęty przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego? Satyryczny Przegląd Energetyczny Prof. Konrada Świrskiego
Abandoned mine with rotten wooden miner stands. Old derelict dev
Elektromobilność napędza:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Spółki ciepłownicze nie dostają rekompensat za styczeń i luty, które należą się im zgodnie z ustawą mrożącą ceny ciepła sieciowego. Powód jest prozaiczny: brak państwowej kasy na ten cel.
CHP pipe. Boiler room for hot water and central city heating.
Branża ciepłownicza cierpliwie czeka na wypłatę wyrównań za styczeń i luty. Fot. Depositphotos
Rynek energii rozwija: