Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. Pierwszy w Polsce Kongres Carbon Capture już w kwietniu!

Pierwszy w Polsce Kongres Carbon Capture już w kwietniu!

Technologia wychwytywania CO2 dynamicznie rozwija się na arenie międzynarodowej. Pierwsze instalacje powstają również w kraju. W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką CCUS, Magazyn Biomasa zaprasza na pierwszy w Polsce Kongres Carbon Capture, który odbędzie się 23 kwietnia 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
CARBON CCUS 800 480

Kongres Carbon Capture

Carbon Capture jest trwałym i coraz ważniejszym elementem polityki klimatycznej UE. Liczba nowych instalacji systematycznie rośnie, a te już istniejące przynoszą inwestorom korzyści ekonomiczne. Na rynku pojawiają się kolejne komercyjne rozwiązania tworzone przez najlepszych specjalistów z branży.

Czy Polska jest gotowa na wdrożenie technologii wychwytywanie CO2? Jak odpowiednio zorganizować łańcuch dostaw? Czy CCUS to jedyna droga do osiągnięcia zerowej emisji netto? Jakie sektory powinny współpracować, aby umożliwić rozwój procesu dekarbonizacji?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań pojawią się podczas pierwszego w Polsce Kongresu Carbon Capture organizowanego przez Magazyn Biomasa pod patronatem merytorycznym Centrum Energetyki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.


Kongres Carbon Capture – zarejestruj się już dziś!


Gdzie? Kiedy? Dla kogo?

Kongres Carbon Capture, który odbędzie się 23 kwietnia 2024 roku na terenie Miedzynarodowych Targów Poznańskich kierujemy do:

 • przedstawicieli branży cementowej, stalowej, petrochemicznej i celulozowej
 • reprezentantów branży energetycznej, ciepłowniczej i węglowej
 • przedstawicieli spółek Skarbu Państwa, sektora finansowego i agend rządowych
 • dostawców technologii CCUS
 • wykonawców instalacji
 • specjalistów CSRD i ESG

Kongres Carbon Capture łączy w sobie formułę Conference&Expo, dzięki czemu w rozbudowanej Strefie Expo – przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – swoją ofertę zaprezentują przedstawiciele wiodących firm. Strefa Expo to aż 3 dni wystawy – pierwszy dzień kongresu Carbon Capture oraz dwa dni na H2Poland Forum Technologii Wodorowych oraz Dekarbonizacji!

Dołącz już dziś! Szczegóły: magazynbiomasa.pl/kongres-carbon-capture/

Dla energetyki nowy unijny cel redukcji emisji niewiele zmienia. Analizy mają jednak duże znaczenie, bo pokazują technologie, na które Bruksela będzie wspierać. A tutaj jest sporo niespodzianek
Co2 Warning sign
Rynek energii rozwija:
Partner działu Klimat:
Nowe programy dotacyjne coraz bardziej zaskakują. Teraz pojawiło się 400 mln budżetu na przydomowe instalacje... wiatrakowe. Satyryczny Przegląd Energetyczny Prof. Konrada Świrskiego
magazyn energi przy fw bystra
Magazyn energii przy farmie wiatrowej Bystra. Fot. Energa
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Cele, które w ostatnich latach wyznacza Komisja Europejska, związane z ochroną środowiska i zapobieganiem narastającemu kryzysowi klimatycznemu powodują, że kwestia dekarbonizacji przemysłu stała się kluczowa dla całego Starego Kontynentu. W coraz większym stopniu dostrzegamy, że zielone podejście do produkcji i konsumpcji nie są jedynie kwestią ekologii, lecz stają się celami strategicznymi dla całej gospodarki. W tym kontekście ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz rozwój technologii zero- i niskoemisyjnych jawią się jako katalizatory pozytywnych zmian.
FOTOBUENO
Zielone technologie rozwijają: