Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. XXVI edycja Konferencji Rynek Energii Elektrycznej

XXVI edycja Konferencji Rynek Energii Elektrycznej

Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Politechnika Lubelska oraz Towarzystwo Obrotu Energią serdecznie zapraszają do udziału w XXVI edycji Konferencji Rynek Energii Elektrycznej - Transformacja energetyczna i rozwój rynku energii w Polsce, która odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia 2024 r., w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
banner 5

Rynek Energii Elektrycznej to forum, które powraca do kalendarza corocznych konferencji jako wydarzenie, w którym biorą udział  przedstawiciele urzędów i instytucji centralnych, środowisko naukowe, odbiorcy, a także bardzo szerokie grono specjalistów najbardziej znaczących firm sektora energetycznego w Polsce. Podczas tegorocznej edycji będziemy omawiać najistotniejsze kwestie związane z transformacją energetyczną i rozwojem rynku energii w Polsce.

Więcej informacji o historii i bieżących sprawach dotyczących REE 2024 odnajdą Państwo na stronie Konferencja Rynek Energii Elektrycznej – Aktualności (ree.lublin.pl).

Zapraszamy do udziału w XXVI edycji Konferencji Rynek Energii Elektrycznej 2024.

Rada Programowa i Komitet Organizacyjny XXVI Konferencji REE 2024 

Materiał Partnera
Na początku października UE uzgodniła ostateczny kształt regulacji eliminującej stosowanie sześciofluorku siarki (SF6) w urządzeniach elektrycznych i elektroenergetycznych. Sam zakaz mógłby znacząco utrudnić na przykład budowę sieci wspierających transformację energetyczną. Na szczęście są już jednak alternatywne technologie, które znajdują tu zastosowanie.
Wind power generation
Zagraniczna prasówka energetyczna: Czy brytyjskie wiatraki przekręcały prognozy; Energetyka gazowa klimatowi się nie kłania; Amerykańskie hamowanie eksportu LNG świata nie zbawi; Jądrowe ambicje muszą być spełniane szybciej i taniej.
Meadow with Wind turbines generating electricity and electric po
Brytyjskie przepisy wyraźnie zabraniają wytwórcom „uzyskiwania nadmiernych korzyści”, gdy otrzymują wynagrodzenie za wstrzymanie lub ograniczenie produkcji energii. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Maciej Bando i Krzysztof Bolesta wiceministrami; Odwołani prezesi Enei i Orlenu; Westinghouse wypada z Czech; Unijna agencja patrzy na polskie opłaty dla LNG
Depositphotos 649017784 XL
Rynek energii rozwija:
Elektromobilność napędza:
W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej brakuje funduszy, czyli kasa jest pusta. Najgorsza sytuacja dotyczy programu Czyste Powietrze, do którego najwięcej wniosków wpływa od osób ubogich.
Depositphotos 29140789 XL
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają: