Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. PROGRAMY OSZCZĘDZANIA ENERGII I MEDIÓW XVI EDYCJA KONFERENCJI 14 marca 2024 r., Wrocław

PROGRAMY OSZCZĘDZANIA ENERGII I MEDIÓW XVI EDYCJA KONFERENCJI 14 marca 2024 r., Wrocław

Poprawa efektywności energetycznej przy obecnych cenach energii elektrycznej i gazu, zapewnienie ciągłości dostaw oraz dywersyfikacja źródeł energii – stanowią obecnie najważniejsze wyzwanie dla produkcji. Omawiamy je w sposób praktyczny, przedstawiamy rozwiązania, które się sprawdzają, działają i przynoszą wymierne korzyści w zakładach takich jak Państwa, działających na terenie Polski, w takiej samej sytuacji ekonomicznej i politycznej. Na konferencji „Programy oszczędzania energii i mediów” od 15 lat inspirujemy do zmian i oszczędności. Jesteśmy sprawdzonym i doświadczonym źródłem wiedzy. Od wielu naszych Uczestników słyszymy, że dzięki informacjom zdobytym na naszych wydarzeniach wprowadzili zmiany prowadzące do ogromnych oszczędności i ochrony środowiska.
banner-20240121-wysokienapiecie-800×480

WIZYTA TOWARZYSZĄCA KONFERENCJI

Electrolux Poland, 13 marca 2024 r., Świdnica

Zagadnienia omawiane podczas konferencji:

 • Poprawa efektywności
 • Odzysk ciepła odpadowego
 • Droga do dekarbonizacji
 • Raportowanie ESG
 • Aplikacja EMS – niezbędne narzędzie energetyka
 • Asix Energy w praktyce
 • Rola DSR we wsparciu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego
 • Metody realizacji redukcji poboru
 • IZP – Interwencyjne Ofertowe Zwiększenie Poboru
 • Dywersyfikacja źródeł energii elektrycznej i cieplnej
 • Czy możliwe jest całkowite odcięcie się od dostawców energii w firmie produkcyjnej?
 • Kierunki w drodze do autonomii
 • Redukcja zużycia wody – praktyczna realizacja w największej przetwórni łososia na świecie
 • Zaangażowanie pracowników
 • Z kim warto współpracować

NIEPOWTARZALNA MOŻLIWOŚĆ WYMIANY DOŚWIADCZEŃ PODCZAS PANELU DYSKUSYJNEGO, PRZERW ORAZ KOKTAJLU!

Electrolux to szwedzka firma, która jest jednym z największych na świecie producentów sprzętu AGD. Firma przywiązuje wielką wagę do zrównoważonego rozwoju i troski o ekologię. W grudniu 2022 r. zakład w Świdnicy otrzymał Certyfikat Zero Landfill, który przyznaje amerykańska firma certyfikująca Intertek. Certyfikat oznacza, że produkty z danej fabryki zostały wyprodukowane w technologii niskoodpadowej, a powstałe podczas produkcji odpady są w maksymalnym stopniu przekierowane do recyklingu i/lub ponownego użycia. Electrolux dąży też do ograniczenia emisji CO2 w transporcie, m.in. wybierając transport kolejowy i intermodalny. W ten sposób od 2015 roku udało się zmniejszyć emisję CO2 w transporcie o 24%. Firma sukcesywnie zwiększa również udział energii odnawialnej i ogranicza zużycie paliw kopalnych, czego efektem jest ograniczenie emisji CO2 w fabrykach o ponad 70%.

Partnerzy konferencji: ASKOM, Enspirion

Serdecznie zapraszamy na naszą konferencję, a osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt: +48 22 458 66 10

http://www.gbip.com.pl/

Zagraniczna prasówka energetyczna: Europejscy producenci fotowoltaiki są w kryzysie, a chińscy boją się skutków nadpodaży; Aktywa energetyczne kuszą krezusów; Unia nie da rady skopiować amerykańskich subsydiów; Skąd ten szał fuzji i przejęć w ropie i gazie?
production of solar panels, man working in factory.
W 2023 r. chińska produkcja ogniw PV wzrosła o 54 proc. - do 541 GW. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Amerykańska firma LNG Venture jest oskarżana o to, że sprzedawała na spocie gaz, który powinna dostarczyć klientom (m.in Orlenowi) na podstawie kontraktów. Amerykanie mają jednak sporo argumentów na swoją obronę.
calcasieu.lng
Sytuacja jest o wiele lepsza niż przed rokiem, nie żyjemy w zagrożeniu zimowym kryzysem energetycznym. Gaz jest znacznie tańszy, choć jednocześnie dwukrotnie droższy niż przed rozpoczęciem wojny w Ukrainie.
Depositphotos 439402834 XL
Rynek energii rozwija: