Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Baltic Nuclear Energy Forum – nowe wydarzenie na mapie konferencyjnej Polski

Baltic Nuclear Energy Forum – nowe wydarzenie na mapie konferencyjnej Polski

Baltic Nuclear Energy Forum współorganizują fundacja Biznes dla Klimatu, Uczelnie Fahrenheita i UN Global Compact Network Poland. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-22 marca 2024 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
baltic nuclear

Celem Baltic Nuclear Energy Forum jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń o innowacyjnych rozwiązaniach w energetyce jądrowej. Do rozmowy zaproszeni zostali naukowcy, eksperci, przedstawiciele branży i decydentów sektora energetyki jądrowej na świecie. Konferencja ma służyć tworzeniu nowych perspektyw oraz rozwijaniu partnerstw, szczególnie w obszarze regionu Morza Bałtyckiego.

Nad wysokim poziomem merytorycznym wydarzenia czuwa interdyscyplinarny Komitet Naukowy w składzie: dr inż. Paweł Gajda, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Maciej Lipka, Nuclear PL, prof. dr hab. Edyta Szurowska, Gdański Uniwersytet Medyczny, dr inż. Marcin Jaskólski, Politechnika Gdańska, dr hab. Sylwia Mrozowska, Uniwersytet Gdański.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny: debaty w ramach sesji tematycznych, warsztaty, wizyty studyjne czy wykłady eksperckie oraz debata oksfordzka prowadzone będą przez czołowych ekspertów branży z Polski i ze świata. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli administracji samorządowej, nauczycieli akademickich i naukowców oraz przedstawicieli biznesu.

Rozmowy skoncentrowane będą wokół najnowszych trendów, technologii oraz wyzwań w tej dynamicznie rozwijającej dziedzinie. Ważnym elementem wydarzenia będzie również networking i możliwość nawiązywania kontaktów z kluczowymi przedstawicielami branży.

Wśród tematów poruszanych nie zabraknie dyskusji o roli energetyki jądrowej w aspekcie zrównoważenia bilansu energetycznego, technologiach wielkoskalowych, małych modułowych reaktorach jądrowych, innowacjach i rozwoju w sektorze energetyki jądrowej. Ponadto poruszone zostaną zagadnienia finansowania niezbędnych inwestycji oraz bardzo istotne aspekty społeczne, środowiskowe i zdrowotne.

Program wydarzenia dostępny na www.bnef.pl .

Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
Zagraniczna prasówka energetyczna: Sukces szczytu klimatycznego, na który nas stać; Infrastruktura do transportu CO2 pochłonie miliardy; Szykuje się rynek niebieski dwutlenek węgla; Francuzi i Niemcy w ogonie poparcia dla OZE; Śródziemnomorskie plaże, imprezy i elektrolizery.
węgiel przemysł fot. Depositphotos
Bardzo dużych ilości zielonego wodoru potrzebuje do dekarbonizacji europejski przemysł ciężki. Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Partner działu Klimat:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
Inwestycji w OZE stale przybywa, rośnie również zainteresowanie przedsiębiorców tym sektorem. O ile inwestycje w OZE stają się coraz popularniejsze, o tyle warto z perspektywy inwestora wiedzieć, jakie ryzyka mogą się pojawiać wraz z rozwojem farm fotowoltaicznych i wiatrowych.
oze
Zielone technologie rozwijają:
Prezes URE zatwierdził taryfy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych na 2024 rok. Sprzedawcy energii zarobią najwięcej w historii na subsydiowanych stawkach. Jednak odbiorcy korzystający z ogrzewania elektrycznego czy ładujący samochody na prąd w większości zapłacą już „rynkowe” stawki.
Taryfy na energię elektryczną
Taryfy na energię elektryczną
Rynek energii rozwija: