Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Energia przyszłości na targach Enex

Energia przyszłości na targach Enex

Miłośnicy energooszczędnych i ekologicznych technologii z sektora OZE spotkają się ponownie w Kielcach! Od 7 do 8 lutego w Targach Kielce odbędzie się kolejna edycja targów Enex z producentami i dystrybutorami najnowszych rozwiązań w branży energetycznej. To wydarzenie nie tylko odzwierciedla aktualne trendy, ale również kształtuje przyszłość energetyki, stając się miejscem światowych premier.
enex24 02 800x480wysokie napięcie

Nowości w branży energetycznej

Targi Kielce w trakcie targów Enex ponownie staną się areną, gdzie energia odnawialna spotka się z innowacyjnością. W kieleckim ośrodku wystawienniczym osiągnięcia branży zaprezentują wiodące firmy z sektora OZE, a fachowcy i specjaliści wymienią się doświadczeniami, znajdą klientów i zawierać będą cenne umowy. W targach biorą udział producenci systemów zarządzania energią i urządzeń do wytwarzania energii odnawialnej, dostawcy technologii związanych z energetyką słoneczną i systemów magazynowania energii, przedstawiciele firm oferujących rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej oraz monitorowania i optymalizacji zużycia energii, a także organizacje badawcze i instytuty naukowe zajmujące się energią odnawialną. Wśród nowości oferowanych przez wystawców nie brakuje m.in. najnowszych rozwiązań dronowych, nowoczesnych systemów montażowych i fotowoltaicznych, modeli inwerterów i pomp ciepła oraz stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Innowacje te są nie tylko odpowiedzią na współczesne wyzwania, ale również fundamentem do dalszego rozwoju branży energetycznej, co ma istotne znaczenie dla budowania ekologicznej przyszłości gospodarki.

Targi Enex miejscem wymiana wiedzy, doświadczeń i kontaktów

Kieleckie targi branży energetycznej to także okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, zdobycia najnowszych informacji oraz identyfikację trendów podczas konferencji, forów i branżowych spotkań. Organizowane prezentacje i panele dyskusyjne skupiają uwagę na najważniejszych kwestiach związanych z energią, takich jak efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, innowacyjne technologie czy też wyzwania związane z transformacją sektora. Tradycją Enexu stały się już ogólnopolskie wydarzenia: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+ poświęcone branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce i dynamicznym rozwojem magazynów energii oraz Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii, a także wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Po raz pierwszy, w trakcie targów zorganizowane zostanie wydarzenie dedykowane praktykom branży energetycznej zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii. Pesa Smart Energy Forum to spotkanie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii.

MiastOZE – miasto z energią

Stałym punktem na mapie targowej Enexu jest Miasto OZE – wielka strefa wystawiennicza tworzona przez redakcję GLOBEnergia. To właśnie tam można będzie zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wiodących firm w branży oferujących najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku. Nie zabraknie również premier produktowych najnowszych rozwiązań OZE, a także gier i konkursów z cennymi nagrodami.

Auta elektryczne, hybrydowe i wodorowe w Strefie Elektromobilności

W trakcie dynamicznych pokazów w Strefie Elektromobilności prezentowane będą najnowsze modele aut elektrycznych, hybrydowych, a nawet wodorowych. Dotychczas, w strefie elektromobilności można było obejrzeć już najnowsze modele aut takich marek jak: Tesla, Hyundai, Opel, Peugeot, Audi, Volkswagen, Skoda i Cupra. Podczas ubiegłorocznego spotkania branży energetycznej po raz pierwszy zaprezentowano samochód Toyota Mirai napędzany przez ogniwa paliwowe, które przetwarzają wodór na elektryczność, napędzającą silnik elektryczny. Chętni mogą również skorzystać z jazdy testowej niektórymi z elektryków.

Youtuberzy OZE na targach Enex

Fani elektromobilności oraz wszelkich kwestii dot. odnawialnych źródeł energii mogą spotkać na targach Enex najbardziej znanych Youtuberów, których pasją  są nowoczesne technologie służące oszczędności energii i mające pozytywny wpływ na środowisko. Będzie to okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń i poglądów, zebrania autografu i zrobienia wspólnego zdjęcia. Gośćmi ubiegłorocznej edycji targów byli m.in. Waldek z kanału „Pompa ciepła i PV”, Sławomir – prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Michał z kanału „Na prąd po Polsce”, „Tomasz Żyłka PV”, Bartek z kanału „Smart Dom 2.0” oraz Robert „mrAkumulator”.

Na kolejną, 26. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex zapraszamy od 7 do 8 lutego 2024 roku do Targów Kielce. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji targów Enex została firma Fronius Polska. Do grona Partnerów dołączyły również firmy FoxESS oraz Kostal.

Wstęp wolny na targi po zarejestrowaniu: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych-2024

Więcej informacji na stronie: www.targikielce.pl/enex

Europa zastanawia się, jak zapewnić sobie dostęp do najbardziej poszukiwanych metali stosowanych w bateriach. Polscy naukowcy postanowili opracować baterię z krajowych surowców, a także zoptymalizować system magazynowania energii.
Główni dostawcy surowców krytycznych dla UE
Główni dostawcy surowców krytycznych dla UE. Fot. KE
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Równo rok po zniesieniu ustawą obowiązku sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę koalicja, która objęła właśnie rządy przedstawiła plan przywrócenia obliga. Sprawa ta została nieco przykryta awanturą wokół projektu zmiany ustawy odległościowej, i w końcu razem z regulacjami dla energetyki wiatrowej obligo zostało wykreślone z pierwszego energetycznego projektu nowej koalicji. Ale ma wrócić.
Giełda obligo giełdowe tge
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera: