Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Tech4GreenEnergy Włączamy Zieloną Energię! Dołącz do Huawei Startup Challenge

Tech4GreenEnergy Włączamy Zieloną Energię! Dołącz do Huawei Startup Challenge

Rusza nabór do czwartej edycji prestiżowego konkursu Huawei Startup Challenge, współorganizowanego przez Startup Academy. Tegoroczna edycja tej inicjatywy skierowana jest do twórców innowacyjnych rozwiązań dotyczących wykorzystanie zielonej energii oraz jej potencjału przez polskie startupy.
Wysokie Napiecia banner v1

Konkurs Huawei Startup Challenge od lat nagradza startupy pozytywnego wpływu, zmieniające świat poprzez swoje innowacje. Tym razem, z wyzwaniami przedstawionymi przez kapitułę konkursową zmierzą się biznesy, których pomysły mają potencjał zmiany oblicza branży energetycznej. Poszukiwane są zarówno zupełnie nowe rozwiązania umożliwiające pozyskiwanie energii w sposób ekologiczny, jak i te, które usprawniają już działające i obecne na rynku technologie. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych.

– Zmiany klimatyczne dotyczą nas wszystkich, a nowoczesne rozwiązania energetyczne mogą pomóc w ich spowolnieniu. W tegorocznej edycji Huawei Startup Challenge chcemy wesprzeć interesujące pomysły w obszarze green energy w przekształceniu się w sprawnie operujące biznesy. Poprzednie edycje konkursu udowodniły, że w polskich młodych firmach jest ogromny potencjał, który odpowiednio wspierany jest w stanie zmienić świat na lepsze. Dzięki naszej inicjatywie możemy wspierać środowisko polskich startupów i otwierać przed nimi drogę do skalowania ich działalności – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Kapitułę konkursu, oceniającą tegoroczne zgłoszenia, tworzą doceniani przedstawiciele
i przedstawicielki sektorów biznesowych i naukowych oraz eksperci strefy publicznej. Na gali w kwietniu 2024 roku finałowa dziesiątka konkursu opowie o swoich innowacjach, a trzy najlepsze projekty zostaną nagrodzone nagrodami głównymi. 

Już od czterech lat z dumą wspieramy rozwój polskich startupów w ramach  Huawei  Startup Challenge i z niezwykłym zaciekawieniem przyglądamy się stale rosnącej kreatywności przedsiębiorców, którzy zgłaszają do nas swoje pomysły. Jestem przekonany, że i tegoroczna edycja będzie fantastyczną platformą wspierającą świat startupów. Trend eko-energetyczny jest obecnie bardzo silny m.in. ze względu na wzrost zainteresowania tematyką z obszaru ESG. Wiele firm poszukuje innowacji w tym obszarze, aby sprostać wymaganiom wynikających z regulacji unijnych, ale przede wszystkim dlatego, aby zarabiać pieniądze w sposób zrównoważony. Z ekscytacją czekam na zgłoszenia do konkursu – powiedział Michał Misztal, prezes Startup Academy.

Konkurs #HuaweiStartupChallenge4 to szansa dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą dotrzeć ze swoim pomysłem do przedstawicieli międzynarodowych i polskich firm, uzyskania wartościowego mentoringu oraz zaistnienia z innowacyjną działalnością. ogólnoświatową. Nabór zgłoszeń do konkursu odbywa się przez stronę https://huaweistartupchallenge.pl/

Huawei Startup Challenge #Tech4GreenEnergy to już czwarta edycja inicjatywy dla młodych polskich biznesów. Ubiegłoroczna odsłona konkursu została poświęcona wykorzystaniu technologii startupów do poprawy i kontroli zdrowia.

*** 

O HUAWEI 

HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma jest liczącym się na światowym rynku producentem modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. HUAWEI współpracuje ze wszystkimi największymi spółkami telekomunikacyjnymi w ponad 100 krajach. HUAWEI jest firmą globalną, operującą w 170 krajach, zatrudniającą ponad 170 tysięcy pracowników, z czego aż 46% pracuje w 16 centrach badawczo-rozwojowych R&D. Firma dba o rozwój nowych technologii – 14% rocznego dochodu jest inwestowane w badania i rozwój. W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. 

O Startup Academy 

Startup Academy łączy duże firmy ze startupami budując platformę efektywnej współpracy między nimi. Tworzy programy akceleracyjne, w których pomaga organizacjom generować innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi poprzez kooperację z kreatywnymi i elastycznymi firmami. Od listopada 2019 roku występuje również jako Akredytowana Instytucja Otoczenia Biznesu o profilu Centrum Innowacji. 

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę huaweistartupchallenge.com lub śledź nas na:  

https://www.facebook.com/HuaweiStartupChallenge

Więcej informacji na temat działalności Huawei Polska (Carrier Network Business Group) można znaleźć na stronie Biura Prasowego. 

Europa zastanawia się, jak zapewnić sobie dostęp do najbardziej poszukiwanych metali stosowanych w bateriach. Polscy naukowcy postanowili opracować baterię z krajowych surowców, a także zoptymalizować system magazynowania energii.
Główni dostawcy surowców krytycznych dla UE
Główni dostawcy surowców krytycznych dla UE. Fot. KE
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Równo rok po zniesieniu ustawą obowiązku sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę koalicja, która objęła właśnie rządy przedstawiła plan przywrócenia obliga. Sprawa ta została nieco przykryta awanturą wokół projektu zmiany ustawy odległościowej, i w końcu razem z regulacjami dla energetyki wiatrowej obligo zostało wykreślone z pierwszego energetycznego projektu nowej koalicji. Ale ma wrócić.
Giełda obligo giełdowe tge
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera: