Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. IV konferencję z cyklu „Rynki regulowane – aspekty prawne, finansowe i konkurencyjności rynkowej. Odpady w obiegu zamkniętym”

IV konferencję z cyklu „Rynki regulowane – aspekty prawne, finansowe i konkurencyjności rynkowej. Odpady w obiegu zamkniętym”

Zapraszamy na IV konferencję z cyklu „Rynki regulowane - aspekty prawne, finansowe i konkurencyjności rynkowej. Odpady w obiegu zamkniętym", która odbędzie się 7 listopada 2023 r. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Udział online jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji
800×480

IV Konferencja z cyklu „Rynki regulowane – aspekty prawne, finansowe i konkurencyjności rynkowej. Odpady w obiegu zamkniętym” już 7 listopada 2023 r.

7 listopada w Dąbrowie Górniczej odbędzie ostatnia z serii czterech konferencji poświęconych rynkom regulowanym pt. „Rynki regulowane – aspekty prawne, finansowe i konkurencyjności rynkowej. Odpady w obiegu zamkniętym” w której spotkają się praktycy branży odpadowej. Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB, a Partnerem Strategicznym Grupa Veolia. Udział online jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji (link).

Konferencja będzie stanowić platformę do szerokiej dyskusji na temat aktualnych wyzwań, jakie stoją przed firmami działającymi na rynkach regulowanych dóbr publicznych. Paneliści przybliżą megatrendy i omówią propozycje zmian w obszarach prawa, finansów i zarządzania, których celem jest zapewnienie konkurencyjności tych rynków.

Jednym z głównych tematów spotkania będą możliwości technologiczne oraz ich koszty społeczne i finansowe w zakresie przetwarzania odpadów, w tym wykorzystania energii i ciepła  powstającego w procesie spalania. Jest to kluczowy aspekt każdej debaty środowiskowej, szczególnie, że nie każdy odpad nadaje się do recyklingu, a wraz ze wzrostem popytu, rośnie także wolumen odpadów, który należy przetworzyć.

To temat niezwykle aktualny i niezbędny w debacie środowiskowej, ponieważ corocznie na świecie przetwarzane jest ponad 2 miliardy ton odpadów.

Branża gospodarki odpadami zatrudnia ponad 400 tys. osób. Częste zmiany prawa mają istotny wpływ na jej funkcjonowanie, przez co od ponad dekady, mamy do czynienia głównie z rewolucją, a nie oczekiwanym przez środowisko zrównoważonym rozwojem tej branży,

Rezultatem konferencji będzie zidentyfikowanie oraz propozycja rozwiązania najistotniejszych problemów z jakimi mierzy się obecnie branża gospodarki odpadami.

Gospodarka odpadami niesie ze sobą wiele korzyści, ale także liczne wyzwania. Ciągle rozwijający się rynek Odpowiednie gospodarowanie odpadami oraz podejście do rynków regulowanych, to szukanie rozwiązań na drodze do zrównoważonego rozwoju.

Patroni konferencji: Wicemarszałek Senatu RP – Gabriela Morawska-Stanecka, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, PAEE – Polish Association for Enerfy Economics, Stowarzyszenie Prawników Prawa Energetycznego, Kancelaria prawna Romanowski & Wspólnicy, Śląski Związek Pracodawców Lewiatan.

Szczegółowy program konferencji na jej stronie:

Rynki Regulowane. Odpady w obiegu zamkniętym. PROGRAM

Zagraniczna prasówka energetyczna: Polityka i rzeczywistość temperują klimatyczne ambicje Zielonych; Toyota liczy na bateryjny wielki skok; Wycena używanych elektryków musi być łatwiejsza; Zyski z rozchwianych rynków kuszą koncerny naftowe.
Robert Habeck Niemcy Zieloni fot. Depositphotos
Węgiel z niemieckiej energetyki ma zniknąć dopiero w 2038 r. Na zdjęciu Robert Habeck, wicekanclerz z ramienia Zielonych, odpowiedzialny za gospodarkę i klimat. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Partner działu Klimat:
Materiał Partnera
Firma LONGi pozostaje w czołówce producentów modułów fotowoltaicznych. To renomowana firma, która znana jest na całym świecie ze swojego zaangażowania w rozwijanie i wytwarzanie modułów o najwyższej wydajności. Na szczególną uwagę zasługuje seria modułów Hi-MO 6, która dedykowana jest dla szerokiego grona klientów. Czy naprawdę moduły LONGi serii Hi-MO 6 są tak niezawodne? Firma KENO postanowiła przeprowadzić badanie modułu tej serii.
longi 1
Zielone technologie rozwijają:
Fotowoltaikę wspiera:
Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) zaprasza na konferencję IV TECHCO Forum - wyjątkowe spotkanie przedstawicieli całego sektora przemysłowego, które odbędzie się 21-22 listopada 2023 roku w Hotelu Diament w Zabrzu. 
Banner 800x400 wysokienapięcie