Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Kolejna edycja Baltic Windustry  już we wrześniu  

Kolejna edycja Baltic Windustry  już we wrześniu  

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023: industrial research in offshore wind energy” organizowana przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej odbędzie się 12.09.2023 r. w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.
05.06.2023 facebook 1200x630 PG Windustry eng patronat

Jednodniowa konferencja skierowana jest do inwestorów, naukowców i przedstawicieli przemysłu prowadzących działania w zakresie inżynierii i innowacji w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.  

Baltic Windustry 2023 dotyczy zagadnień związanych z badaniami i zastosowaniem nowych technologii ,digitalizacji, które wpisują się w obszar Inteligentnych Specjalizacji Pomorza oraz rozwoju Przemysłu 4.0. Konferencja jest podzielona na trzy bloki tematyczne: polityka i finansowanie, przemysł i edukacja, badania i digitalizacja mówi Małgorzata Lipska, Specjalistka ds. operacyjnych z Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej. 

W tegorocznej edycji prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych
i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych
w obszarze offshore.

Sesja INDUSTRY & EDUCATION koncentruje się na sposobach rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanej kadry, dostosowaniu profili kształcenia do realnych potrzeb przemysłu. 

Sesja RESEARCH & DIGITALISATION pokazuje korzyści z zastosowania  technologii cyfrowych na różnych etapach życia turbiny wiatrowej. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawicielki
i przedstawiciele polskich i zagranicznych producentów turbin i ich komponentów, oraz operatorów farm wiatrowych – mówi Marcin Łuczak Dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej

Celem konferencji jest pokazanie, iż  współpraca badawczo-rozwojowa z przedstawicielami polskiego i zagranicznego przemysłu stanowi wartość dodaną dla obu stron i pozwoli na tworzenie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych  pozyskiwaniu  odnawialnych źródeł energii.    

Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim. 

Więcej informacji: https://balticwindustry.pg.edu.pl/

Kontakt dla mediów: 

Małgorzata Lipska: [email protected]

mob: 571 600 333

Polski offshore wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają: