Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Zielony przemysł
  6. >
  7. Ponad 5 mld zł dla ciężkiego przemysłu. Kto dostanie wsparcie?

Ponad 5 mld zł dla ciężkiego przemysłu. Kto dostanie wsparcie?

O konkurencyjności przemysłu w coraz większym stopniu decyduje wysokość pomocy oferowanej przez rządy. W sierpniu powinien ruszyć nabór wniosków w tegorocznym programie pomocy dla polskich przedsiębiorstw energochłonnych. Poprzedni udał się połowicznie.
Zużycie gazu w przemyśle 2021
Przemysł jest głównym odbiorcą gazu w Polsce. W kolejnych latach będzie rosło też znaczenie energetyki gazowej.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Powojenna odbudowa Ukrainy będzie wielkim przedsięwzięciem, ale na największe inwestycje jest jeszcze za wcześnie. Jednak zagraniczne firmy na ukraiński rynek powinny wchodzić już teraz, po zakończeniu wojny pierwsi zdobędą najwięcej i zrobią największe interesy - taka była główna konkluzja konferencji Europe-Poland-Ukraine Rebuild Together’23, zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.
ukraina
Rynek energii rozwija:
Polski offshore wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Zagraniczna prasówka energetyczna: Bateryjny obieg zamknięty w UE; Recykling nową żyłą złota; Chińskie ogniwa zdominowały łańcuch dostaw, a Pekin zbiera elektromobilne żniwo.
China and america are trying to get their hands on lithium reserves
Amerykańskie władze chcą zmniejszyć zależność od Chin, które dominują w pozyskiwaniu i przetwórstwie metali potrzebnych do produkcji baterii. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Tydzień Energetyka: NABE z gwarancjami Skarbu Państwa i potężnym wpływem na rynek; Nowy wyrok w sprawie Turowa; Niemcy budują nowe wodorowe huty, a Wielka Brytania inwestuje w SMR-y.
Open pit mine and power plant. HDR – high dynamic range
Kopalnia i elektrownia Bełchatów. Fot. Depositphotos
Rynek energii rozwija: