Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. XX Jubileuszowa Konferencja i Wystawa NAFTA i GAZ 

XX Jubileuszowa Konferencja i Wystawa NAFTA i GAZ 

W poszukiwaniu bezpieczeństwa energetycznego i nowych technologii. 1 czerwca 2023, Hotel Novotel Warszawa Airport, Warszawa
Nafta-Gaz—GAZ-SYSTEM-banner

W siedmiu sesjach dyskusyjnych udział weźmie około pięćdziesięciu przedstawicieli kierownictw polskich spółek, polityków, analityków z kraju i zagranicy, specjalistów od rozwiązań technicznych

Tematyka kolejnych sesji obejmuje bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy, niezależności energetycznej, bilansowania systemu energetycznego.

Umówione zostaną zagadnienia restrukturyzacji sektora nafty i gazu, szans realizacji założeń twórców koncernu multienergetycznego, pogodzenia zasad rynku, planów ekspansji i interesu odbiorcy.

W debatach na temat polskiego przemysłu nafty i gazu mowa będzie o inwestycjach w polskim przemyśle paliwowym i nowych technologiach w dziedzinie infrastruktury wydobywczej i krytycznej, budowie i renowacji sieci gazowych, cyberzagrożeniach i cyberochronie.

Oddzielna sesja będzie poświęcona po raz pierwszy polskiej energetyce jądrowej.

Pogląd tych menadżerów i polityków, którzy obecnie decydują o kształcie sektora nafty i gazu, zostanie skonfrontowany z opinią publicystów, zajmujących się od lat obserwacją polskiej polityki energetycznej.

Partnerami XX Jubileuszowej Konferencji i Wystawy Nafta i Gaz 2023 są: PKN ORLEN S.A., PERN S.A., GAZ-SYSTEM S.A.. Orlen Synthos Green Energey Sp. z o.o., UNIMOT S.A.

Ubiegłoroczny dramat z cenami gazu nie wykończył konkurencji. Niezależni dostawcy przetrwali, patrzą w przyszłość z umiarkowanym optymizmem i szykują nowe strategie. Z kolei dostawca największy, czyli PGNiG, dalej dominuje, ale w zeszłym roku stracił udział w  rynku klientów biznesowych.
gaz
Rynek energii rozwija:
Tydzień energetyka: Nad Renem nie chcą rezygnować z grzania gazem; PSE zapłaci za odłączanie PV; Amerykanie wreszcie w atomowym konsorcjum; Orlen i Sythos mają opinię w sprawie małego reaktora; SMR chcą budować także Rumuni
Niemcy kłócą się o „Wärmewende”. Zakaz nowych kotłów gazowych budzi olbrzymi sprzeciw
Zielone technologie rozwijają:
Tomasz Elżbieciak, piszący na łamach WysokieNapiecie.pl m.in. o inwestycjach w sektorze energetycznym, został nagrodzony w konkursie "Platynowe Megawaty" organizowanym przez Towarową Giełdę Energii. To dwudziesta nagroda trafiająca do redakcji w ciągu 10 lat istnienia.
PM9 Konkurs dla mediow 2022 laureaci
Rynek energii rozwija:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!