Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. XII Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich

XII Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich

Organizowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal transport-publiczny.pl XII Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich to najważniejsze branżowe wydarzenie w Polsce dającą przestrzeń do dyskusji na tematy, które w coraz większym stopniu się zazębiają – od elektromobilności, ekologii i technologii wodorowych przez cyfryzację miast, technologie komunikacji z mieszkańcami i zarządzanie bazami danych po planowanie przestrzenne i jakość usług publicznego transportu zbiorowego.
Baner KTP 800x480

XII Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich odbędzie się 16 maja 2023 r. w Centrum Nauki Kopernik. Wśród zagadnień, które zostaną szczegółowo omówione podczas tegorocznej edycji wydarzenia, znajdą się smart city, mikromobilność, aplikacje i nowe technologie, pomysły polityków na rozwój transportu publicznego, rosnące koszty a rozwój oferty przewozowej, ekosystem technologii w miastach, mobilność miejska a neutralność klimatyczna, bezpieczeństwo w aplikacjach taksówkarskich czy lokalne inicjatywy, dialog i zarządzanie komunikacją z mieszkańcami.

Według Rosji zimą mieliśmy w UE siedzieć przy świecach i przymierać głodem. Tymczasem wiosnę zaczynamy z największymi zapasami gazu w historii. Ceny surowców i energii od jesiennego szczytu spadły o ponad połowę. Za wcześnie jednak na odtrąbienie wygranej w wojnie surowcowej z Rosją i nadzieje na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Jakich cen możemy się spodziewać w kolejnych miesiącach?
magazyny gazu wypelnienie europa 04 2023
Przyczyny kryzysu energetycznego były geopolityczne i leżą poza rynkiem energii; zliberalizowany rynek działa poprawnie poza sytuacjami ekstremalnymi; konieczne w kryzysach interwencje powinny mieć charakter czasowy - to główne tezy wspólnego raportu Towarowej Giełdy Energii i kancelarii prawnej WKB.
filament bulb lying on euro coins
filament bulb lying on euro coins
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Neutralność energetyczna to kluczowy cel UE na 2050 r. Oznacza to produkcję energii w oparciu o OZE i wzrost efektywności energetycznej w gospodarce. Inwestycje w OZE, w tym w fotowoltaikę, są kluczowe dla osiągnięcia tego celu.
Zrzut ekranu 2023-04-21 161007
Fotowoltaikę wspiera: