Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Polska Izba Przemysłu Chemicznego zaprasza na X Kongres Polska Chemia

Polska Izba Przemysłu Chemicznego zaprasza na X Kongres Polska Chemia

Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) zaprasza do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego na X Kongres Polska Chemia, który odbędzie się 13-14 czerwca 2023 r. To wydarzenie, które w ramach poprzednich edycji przyciągnęło już ponad 8500 uczestników, będzie okazją do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i udziału w wyjątkowych sesjach tematycznych, bazujących na aktualnej problematyce branży chemicznej.
Banner Wysokie Napięcie 800×480

Udział w jubileuszowym Kongresie to szansa na wymianę doświadczeń, prezentację innowacyjnych pomysłów i strategii dla przemysłu chemicznego, a także uczestnictwo w sesjach tematycznych
i uroczystej gali z okazji 35-lecia istnienia PIPC.

Tegoroczna edycja Kongresu skupi się na obszarach tematycznych, takich jak: regulacje, inwestycje i finansowanie, zrównoważona logistyka, cyrkularny przemysł, ludzie dla chemii, bezpieczna fabryka przyszłości, energia przyszłości.

W ciągu dwóch dni uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w kilkunastu sesjach w ramach kilku bloków tematycznych, z udziałem kilkudziesięciu prelegentów.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego jako organizator wydarzenia – jak co roku – dokłada wszelkich starań, by sprostać potrzebom zrzeszonych podmiotów i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Dlatego też X Kongres Polska Chemia to nie tylko innowacyjna formuła agendy, zróżnicowane formaty wystąpień, lecz także po raz pierwszy – połączenie strefy konferencyjnej ze strefą expo w wyjątkowych przestrzeniach Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

Na zakończenie pierwszego dnia Kongresu odbędzie się uroczysta gala z okazji 35-lecia istnienia PIPC, która będzie okazją do spotkania i nawiązania kontaktów z innymi przedstawicielami branży chemicznej.

X Kongres Polska Chemia to unikalna agenda, liczni eksperci, renomowani partnerzy, strefa expo i networking.

Rejestracja na X Kongres Polska Chemia już trwa!

Wszystkie szczegóły dostępne są na: www.kongrespolskachemia.pl

***

Kontakt dla mediów:

Pion Projektów i Komunikacji PIPC

[email protected]

Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Polska Izba Przemysłu Chemicznego to organizacja, która zrzesza przedsiębiorstwa z sektora chemicznego oraz instytucje, w tym naukowe i badawcze związane z tą branżą. Celem PIPC jest promowanie rozwoju przemysłu chemicznego w Polsce, poprawa warunków prowadzenia działalności przez przedsiębiorców w tej branży, a także wspieranie innowacyjności
i zrównoważonego rozwoju w przemyśle chemicznym.

Przyczyny kryzysu energetycznego były geopolityczne i leżą poza rynkiem energii; zliberalizowany rynek działa poprawnie poza sytuacjami ekstremalnymi; konieczne w kryzysach interwencje powinny mieć charakter czasowy - to główne tezy wspólnego raportu Towarowej Giełdy Energii i kancelarii prawnej WKB.
filament bulb lying on euro coins
filament bulb lying on euro coins
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Neutralność energetyczna to kluczowy cel UE na 2050 r. Oznacza to produkcję energii w oparciu o OZE i wzrost efektywności energetycznej w gospodarce. Inwestycje w OZE, w tym w fotowoltaikę, są kluczowe dla osiągnięcia tego celu.
Zrzut ekranu 2023-04-21 161007
Fotowoltaikę wspiera:
Rozpoczęły się konsultacje rewizji Krajowego Planu Odbudowy. Dodano fundusze z REPowerEU, z których najwięcej trafi na planowany fundusz wsparcia energetyki. Nowy fundusz ma też powstać dla offshore
Rewizja KPO
Zielone technologie rozwijają: