Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja Geotematyczna GAUS

Konferencja Geotematyczna GAUS

W dniach 21- 23 kwietnia 2023 roku w Krakowie na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica odbędzie się już V edycja Konferencji Geotematycznej GAUS, na którą pragniemy zaprosić w imieniu Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH.
Infografika-wysokienapiecie

Konferencja skupia się głównie na 3 filarach: ekologia i źródła energii & ochrona środowiska, geologia & geofizyka oraz geoinformatyka & inżynieria i analiza danych.

Wiedza nie pochodzi tylko z książek. Mając to na uwadze, nasze wydarzenie ma na celu przybliżenie praktycznych aspektów pracy zawodowej. Wierzymy, że zwiększy to doświadczenie studentów oraz ich wartość na rynku pracy. Tegoroczna edycja to 3 dni warsztatów, wycieczek i wykładów, podczas których uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk o Ziemi, nabyć praktyczne umiejętności oraz poznać przedstawicieli przemysłu. Pierwszego dnia przewidziane jest oficjalne rozpoczęcie konferencji. Kolejne dwa dni to szereg warsztatów z ekspertami z przemysłu. Ostatniego dnia konferencji odbędzie się konkurs prac naukowych w formie sesji referatowej i posterowej, podczas której studenci będą mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami naukowymi na forum międzyuczelnianym.

Zapraszamy wszystkich chętnych studentów nauk o Ziemi chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć praktyczne umiejętności. Zachęcamy również do obserwowania naszej strony na facebooku, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje.

Link do strony: https://www.facebook.com/konferencjaGAUS

Zależnych od pogody źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym przybywa, a jednocześnie spada moc w jednostkach dyspozycyjnych. Bez dużych magazynów energii Polska sobie nie poradzi. Jak wyglądają przygotowania do inwestycji w tego typu obiekty?
bateryjny magazyn energii przy fw bystra
Magazyn energii przy farmie wiatrowej Bystra. Fot. Energa
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Czy w 2035 r. nastąpi koniec nowych samochodów spalinowych; Prosumentów jest już 1,2 mln; Orlen i Synthos chcą finansować SMR-y; Kryzys gazowy jeszcze się nie skończył.
ev emisje strefa benzyna paliwa transport auta
Elektromobilność napędza:
Nie da się podłączyć do sieci morskich wiatraków, elektrowni atomowej i dodatkowo 4-6 GW lądowych wiatraków na północy kraju. Dlatego szybką budowę tych ostatnich powstrzymano
Zasada 700 m celowo blokuje rozwój wiatraków. Oto powód
Zielone technologie rozwijają: