Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Patronaty
 4. >
 5. Kierunki rozwoju branży OZE w Polsce – konferencja we Wrocławiu

Kierunki rozwoju branży OZE w Polsce – konferencja we Wrocławiu

Czy nasz kraj jest gotów na realizację celów i postanowień europejskiej Dyrektywy RED II? Jakie są i jakie powinny być kierunki rozwoju OZE Polsce? Czym są klastry energii?
oze860

Na te pytania postarają się znaleźć odpowiedź 23 marca 2023 r. uczestnicy konferencji naukowej „Kierunki rozwoju branży Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce”, zorganizowanej przez Wydział Prawa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS.

Konferencja będzie idealnym miejscem dla wszystkich, którzy chcą poznać najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania w dziedzinie OZE oraz zrozumieć, jak te technologie mogą wpłynąć na rozwój naszej branży w Polsce. Podczas wydarzenia będziemy mieli okazję wysłuchać inspirujących prezentacji i paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin. Celem konferencji naukowej jest omówienie aktualnych kierunków rozwoju branży OZE w Polsce oraz uczestników rynku energii odnawialnej, a także wskazanie potencjalnych barier jej rozwoju m.in. legislacyjnych czy organizacyjnych.

Formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/3YX8ZUQ

Termin: 23 marca 2023 r., godz. 9.00–14.35

Miejsce: Uniwersytet SWPS we Wrocławiu (ul. Ostrowskiego 30b), sala 120

Harmonogram konferencji: http://bit.ly/3KybZD0


Konferencja jest współorganizowana przez Okręgową Izbę Radców Prawnych i Okręgową Radę Adwokacką we Wrocławiu przy współpracy z Krajową Izbą Klastrów Energii i OZE oraz Kancelarią Budnik, Posnow i Partnerzy.
Honorowy patronat nad konferencją objął Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Krajową Izbę Klastrów Energii i OZE na tym wydarzeniu reprezentować będzie bardzo silne grono. Obecni tam będą Mariusz Bednarski – ekspert KIKE w zakresie magazynowania energii, prof. Lech Sitnik – członek Rady Programowej, Jerzy Fijas – ekspert Izy, reprezentujący Lasy Państwowe oraz dyrektor zarządzający Izby – Tomasz Drzał. Zapraszamy!


Linki do profili organizatorów i partnerów na Facebooku i LinkedIn:

 1. Wydarzenie na Facebooku –https://fb.me/e/2PqZyy8pt
 2. Uniwersytet SWPS – Strona główna | Facebook
 3. Uniwersytet SWPS | LinkedIn
 4. OIRP Wrocław – Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu | Wroclaw | Facebook
 5. OIRP Wrocław – Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu | LinkedIn
 6. Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu | Wroclaw | Facebook
 7. Krajowa Izba Klastrów Energii i Odnawialnych Źródeł Energii | LinkedIn
 8. Kancelaria Prawna Budnik, Posnow i Partnerzy | LinkedIn
 9. Urząd Regulacji Energetyki (URE) | LinkedIn
Od kilku dni rynek huczy od plotek co kryje się za planami rządu wyłączenia spod podatku od wysokich cen energii elektrycznej prądu wytwarzanego w OZE przez „państwowe osoby prawne”. Teorii jest bez liku, w tym kilka spiskowych. Jednak wyjaśnienie całej historii jest dość banalne.
The famous water conservancy project: Gezhouba
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija:
Rynek gazu przetrwał najwyraźniej chyba najgorszy kryzys w jego historii, i mimo, że nadal mamy na nim kontrolowanego przez państwo potentata oraz znacznie mniejszych graczy, to okazuje się, że konkurencja jednak działa.
Ceny gazu w PGNIG OD spadają, ale niestety nie nadążają za cenami na giełdzie