Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Kongres Czystego Powietrza

Kongres Czystego Powietrza

Kryzys energetyczny spowodował ogromne trudności dla gospodarstw domowych, instytucji publicznych i przedsiębiorstw. Jednocześnie wysiłki na rzecz czystego powietrza w Polsce nie mogą ustać. Dialog na temat efektywnych rozwiązań w transformacji energetycznej jest dziś potrzebny jak nigdy wcześniej.
KCP Baner 800 480

Kongres Czystego Powietrza to największe i najbardziej prestiżowe branżowe wydarzenie konferencyjne, organizowane przez Województwo Mazowieckie, Zespół Doradców Gospodarczych TOR i Mazowiecką Agencję Energetyczną. Wcześniejsze edycje Kongresu gromadziły setki uczestników reprezentujących świat administracji rządowej, samorządów, nauki i biznesu. Każdorazowo wydarzenie poprzedzały konferencje prasowe, które zgromadziły ogólnopolskie i lokalne media zainteresowane tematem smogu, a których efektem były liczne publikacje opisujące działania gmin i województwa w tym obszarze. W ostatniej edycji Kongresu – realizowanej w formule hybrydowej – wzięło udział ponad 800 uczestników.

Wierzymy, że Kongres ponownie stanie się miejscem wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli wszystkich stron zainteresowanych jakością powietrza w Polsce. Podczas kolejnej edycji Kongresu poruszymy m.in. takie tematy jak ubóstwo energetyczne, wykluczenie transportowe, termomodernizacja budynków, instrumenty finansowe dla samorządów na ochronę powietrza, strefy czystego transportu, mobilność miejska, technologie przyszłości czy edukacja.

Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne. Zapraszamy do rejestracji na stronie https://kongresczystegopowietrza.pl/.

Materiał Partnera
Europejski Zielony Ład stawia przed krajami UE cel neutralności klimatycznej do 2050 roku i po raz kolejny uwidacznia potrzebę inwestowania w odnawialne źródła energii. Biogaz, jako niezależne od warunków atmosferycznych źródło energii, jest kluczowy dla stabilności i bezpieczeństwa dostaw energii w przyszłości.
biogaz
biogas plant for renewable energy in a field in front of a forest, blue sky, copy space, selected focus
Zielone technologie rozwijają:
Najbardziej perspektywicznym nośnikiem energii w UE ma być wodór. Ale jego śmierdzący kuzyn amoniak ma również sporo zalet. Na świecie jak grzyby po deszczu rosną instalacje do produkcji zielonego amoniaku
Amoniak i wodór: produkcja wielkoskalowa i rozproszona
Technologie wspiera:
Gaz-System rewiduje w dół prognozy przesyłu gazu przez swój system w Polsce. W najnowszym projekcie 10-letniego planu rozwoju przewiduje, że za kilkanaście lat przesył gazu może być o 1/3 niższy niż we wcześniejszych przewidywaniach. W praktyce oznacza to spadek zużycia gazu, ponieważ usługa przesyłowa dość dobrze odzwierciedla konsumpcję. 
gaz prognoza 2024-2033
Mamy w Polsce 3,5 mln lamp licznych, które przed podwyżkami cen energii kosztowały podatników 3 mld zł rocznie. Gdyby sztuczna inteligencja zarządzała oświetleniem ulic koszty byłyby o połowę mniejsze.
Foggy cityscape
Road and city lights. Foggy cityscape and lampost
Technologie wspiera: