Menu
Patronat honorowy Patronage

Eco Energy Summit 2015, 14-16.10.2015, Rzeszów

Eco Energy Summit – wydarzenie roku Dziennika „Rzeczpospolita”

 

Eco Energy Summit to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych z udziałem europejskich i krajowych liderów opinii, przedstawicieli administracji centralnej i samorządów, a także szerokiego grona ekspertów oraz kadry kierowniczej najbardziej znaczących firm sektora energetycznego w Polsce i krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczna edycja wydarzenia zatytułowana „Polska energetyka wobec kluczowych wyzwań przyszłości” przyjmie formę debat i paneli, do udziału w których zaproszono członków rządu, ekspertów, przedstawicieli branży i menedżerów firm sektora. Uczestnicy wydarzenia omówią zmiany i procesy zachodzące w kluczowych dla gospodarki sektorach: energetycznym, gazowym i paliwowym. Będzie to też okazja do obiektywnej dyskusji o najbardziej istotnych kwestiach dotyczących przyszłości szeroko rozumianej polskiej energetyki  w kontekście decyzji Unii Europejskiej dotyczących polityki klimatycznej i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

Jak decyzje Unii Europejskiej w nowej sytuacji geopolitycznej wpłyną na nasz sektor energetyczny? Czy mamy szanse na uwolnienie rynku gazu? Które inwestycje w elektrowniach są opłacalne? Jaka powinna być optymalna strategia dla branży w perspektywie 2030 i 2050 roku?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji Eco Energy Summit.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły kluczowe dla sektora energetycznego Ministerstwa: Skarbu Państwa, Gospodarki, Spraw Zagranicznych, Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego, Środowiska oraz Urząd Regulacji Energetyki.

Kongres odbędzie się w Rzeszowie w dniach 14-16 października pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeszowa i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Organizatorem wydarzenia jest Dziennik „Rzeczpospolita”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TVP Info, Gazeta Giełdy „Parkiet”, „Bloomberg Businessweek Polska”, Magazyn „Sukces” i Magazyn „Poland Today”.

Rangę wydarzenia podkreślają także Partnerskie serwisy branżowe: energetykacieplna.pl, srodowisko.pl, elektroinzynieria.pl, gramwzielone.pl, elektroenergetyka.pl, gigawat.info, e-petrol.pl,inzynieria.com, psew.org.pl, ioze.pl, odnawialne-firmy.pl, wysokienapiecie.pl, kwartalnik i portal Energetyka Wodna oraz Magazyn „Polski Przemysł”. 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Więcej na: ecoenergysummit.p

Rzad głowi się nad nową Polityką energetyczną Polski, ale żeby nie czuł się osamotniony, mamy dla naszych Czytelników konkurs z łamigłówką w tym temacie.

Do końca tygodnia spółki skarbu państwa mają podjąć decyzję ile włożą w Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw, który ma uratować Kompanię Węglową.