Menu
Patronat honorowy Patronage

Pierwsze doświadczenia z działalności klastrów energii w Polsce

Fundacja Promocji Kształcenia przy wsparciu takich organizacji, jak UPEBI (Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego) oraz Krajowej Izby Klastrów Energii zaprasza do udziału w seminarium podsumowującym pierwsze doświadczenia z funkcjonowania klastrów energii.

Mocno promowana w ostatnich kilkunastu miesiącach idea klastrów energii coraz mocniej zaczyna być widoczna na rynku i w codziennej rzeczywistości gospodarczej. W Polsce istnieje już kilkadziesiąt takich struktur, do których każdego miesiąca dołączają nowe. Modele funkcjonowania są różne, podobnie jak tworzące je organizacje.

Klastry energii dają dzisiaj nadzieję na realne i szybkie zmiany na rynku energii, dają nadzieję mieszkańcom na lepszą jakość powietrza, szansę biznesowi na nowe inwestycje, na zapewnienie ciągłości produkcyjnej, jak i jednostkom samorządowym na realne oddziaływanie na efektywność energetyczną regionu.

Wydaje się, że już wiele drzwi zostało otwartych dla zmian, ale pojawiają się kwestie, które wymagają szerszej dyskusji z ekspertami.

  • Czy powstające klastry są na dobrej drodze?
  • Czy tworzone aktualnie inicjatywy klastrowe dadzą oczekiwane wymierne rezultaty regionom?
  • Czy staniemy się samowystarczalni energetycznie?
  • Jak działać by odnieść sukces?
  • Gdzie szukać wsparcia w tworzeniu inicjatyw, opierając się o doświadczenia rynkowe?
  • Jak widzą te zmiany same klastry? Na jakie bariery napotykają?
  • Jak powinna wyglądać współpraca z OSD?

Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć prelegenci Seminarium pn. „DROGA DO SUKCESU KLASTRÓW ENERGII – PIERWSZE DOŚWIADCZENIA Z RYNKU” , które odbędzie  się  21 marca 2018 r. w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A  w Warszawie.

 

Więcej informacji na temat seminarium : www.fpk.edu.pl.

Nie czekaj zgłoś się liczba miejsc ograniczona!! 

 

Partnerzy portalu

Od marca Litwa wprowadza przepis, który pozwoli władzom na sprawowanie kontroli nad dużymi kontraktami strategicznych spółek. Chodzi między innymi o transakcje na rynku energetycznym.

Partnerzy portalu

Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu