Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Fotowoltaika
  4. >
  5. Drugie życie polskiej fotowoltaiki

Drugie życie polskiej fotowoltaiki

Rynek fotowoltaiki w Polsce ponownie przeżywa dynamiczny wzrost, który rozpoczął się w sierpniu 2022 r.
Zrzut ekranu 2023-02-06 130911

Tylko w sierpniu w Polsce przybyło ponad 450 MW w fotowoltaice, tym razem instalowanej przede wszystkim w większych farmach lub przedsiębiorstwach. Natomiast na dachach domów powstały instalacje o mocy 100 MW.

– To dynamiczne odbicie od dołka, który cała branża fotowoltaiczna zanotowała, gdy zmieniły się zasady rozliczania nadmiaru energii oddawanego do sieci przez prosumentów – mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. – To też pokazuje, że do końca roku możemy spodziewać się bardzo dynamicznych wzrostów mocy zainstalowanej w panelach słonecznych.

Ten trend powinien utrzymać się w kolejnych latach. Będzie napędzany przez przemysł, który szuka tańszej energii, po bardzo dużych wzrostach jej ceny.

Fotowoltaikę wspiera:
Dosyć szybko można zmniejszyć ślad węglowy kupując zieloną energię. Trudniej jest przyczynić się do rzeczywistej redukcji emisji gazów cieplarnianych.
co2
Zielone technologie rozwijają:
Partner działu Klimat:
Przyszłość wielkich elektrowni atomowych to jeden wielki znak zapytania. Bruksela woli się nią nimi nie zajmować, prywatni inwestorzy trzymają się z daleka, rządy nawet jeśli chcą, to im nie wychodzi. Czy kryzys energetyczny sprawi, że duże elektrownie atomowe wrócą do łask?
Elektrownia atomowa
Elektrownia atomowa
BGK przygotowuje się do nowego wsparcia właścicieli domów wielorodzinnych, którzy zainwestują w OZE. Można sfinansować nawet połowę wartości inwestycji
Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe dostaną wreszcie wyższe dotacje do OZE
Zielone technologie rozwijają: