Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2018

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2018

Przed […]
OSE

Przed nami VI edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2018. Szczyt tradycyjnie odbędzie się w Gdańsku w dniach 16-17 kwietnia br. w Europejskim Centrum Solidarności. Tematem przewodnim spotkania będzie:

OSE

ENERGETYKA DLA GOSPODARKI – GOSPODARKA DLA ENERGETYKI

Intencją organizatorów OSE Gdańsk 2018 jest ponowne zebranie przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki celem przeprowadzenia dyskusji ukierunkowanej na zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki UE. Rozwój i innowacyjność jako niekwestionowane elementy budowy przewagi konkurencyjnej na przykładzie przemysłu energetycznego, chemicznego i infrastruktury nadal będą towarzyszyć przewidzianym debatom w celu wyłonienia laureata nagrody Fale Innowacji. Na zakończenie pierwszego dnia obrad tradycyjnie odbędzie się uroczysta Gala podczas której już po raz szósty zostaną wręczone Statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki 2017”.

Podczas najbliższej edycji Szczytu wśród poruszanych zagadnień odniesiemy się do reorganizacji polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej Państwa. Rewitalizacja narodowego potencjału gospodarczego jest priorytetem polityki Rządu oraz poszczególnych resortów, a tym samym tematem zapewniającym niezwykle ciekawą i inspirującą dyskusję. Uniezależnienie gospodarcze i energetyczne, pewność zaopatrzenia w surowce, stabilność relacji międzynarodowych to tematy przewodnie, które zostaną poruszone w poszczególnych panelach.

W tym roku po raz drugi w ramach Szczytu odbędzie się „Laboratorium innowacyjnośći” w którym zaproszeni goście: przedstawiciele biznesu, nauki i eksperci przedstawią krótkie prezentacje na temat innowacyjnych rozwiązań w przemyśle. Szczegółowe informacje: www.osegdansk.pl

 

Dodatkowe 20 mld m sześc. gazu – według bardzo wstępnych szacunków PGNiG - da się wycisnąć z najstarszego i największego eksploatowanego w Polsce złoża pod Przemyślem. Ilość może nie powalająca, ale, jak mówi prezes Piotr Woźniak, krajowy gaz jest nieporównanie tańszy od importowanego, więc warto po te zasoby sięgąć.
gaz-kuchenka